Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Kraków z ofertą na utrzymanie torowisk tramwajowych za 68 mln zł

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-24 17:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków z ofertą na utrzymanie torowisk tramwajowych za 68 mln zł
fot. MJ
Zarząd Dróg Miasta Krakowa otworzył oferty w przetargu na utrzymanie, konserwację i naprawy torowisk. Zamówienie obejmuje okres trzech lat do 2022 r. Jedyną ofertę złożyła firma ZUE, która utrzymaniem krakowskich torowisk zajmuje się od lat.

Przedmiotem przetargu jest utrzymanie, konserwacja i naprawy torowisk tramwajowych w latach 2019-2022. Zakres prac obejmuje też prowadzenie dyspozytorni do obsługi zadań związanych z realizacją umowy, wykonywanie przeglądów okresowych torowisk, a także napraw awaryjnych. W sumie mowa o 193,61 km pojedynczego toru (zestawienie obejmuje nieczynne torowisko wzdłuż Mrozowej do Walcowni). Nie przewidziano natomiast w tym przetargu, w przeciwieństwie do poprzednich postępowań, zadań związanych z utrzymaniem sieci trakcyjnej, elementów detekcji tramwajowej pracujących w systemach sygnalizacji drogowych, a także podstacji trakcyjnych.

Dzisiaj (24 czerwca) minął termin składania ofert. Jedyną – na kwotę 68,4 mln zł brutto – złożyła firma ZUE. Mieści się ona w budżecie zamawiającego, który określono na 69,4 mln zł brutto.

Umowa obejmie okres od 1 października 2019 r. do 30 września 2022 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dodatkowych zamówień. Wykonawca zaoferował czteroletnią gwarancję.

Kraków od kilkunastu lat zleca utrzymanie infrastruktury tramwajowej na zewnątrz. Wyspecjalizowała się w tym firma ZUE, która w kolejnych przetargach w zasadzie nie ma konkurencji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków bez tramwajów Modertransu? Odwołanie oddalone

Komunikacja

Kraków bez tramwajów Modertransu? Odwołanie oddalone

Witold Urbanowicz 04 czerwca 2019

Kraków zaprojektuje tramwaj na Azory. Rusza przetarg

Przestrzeń

Kraków zaprojektuje tramwaj na Azory. Rusza przetarg

Witold Urbanowicz 03 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5