Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Kraków. Wzajemne honorowanie biletów miejskich i kolejowych do 2021 r.

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Autor:

jd, ms

Data publikacji:
07-02-2018
Ostatnia modyfikacja:
29-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Kraków. Wzajemne honorowanie biletów miejskich i kolejowych do 2021 r.
fot. Kornatka, CC A-SA 4.0 Int.
W Krakowie urzędnicy miejscy i kolejarze porozumieli się w sprawie pełnej integracji biletowej w transporcie publicznym i pociągach uruchamianych na zlecenie władz województwa na ponad trzy lata. Dziś (7 lutego) radni miejscy mają przegłosować uchwałę w tej sprawie. To próba poradzenia sobie z kłopotami z powodu remontów prowadzonych zarówno przez miasto, jak i PKP PLK.

Uchwała zakłada wzajemne honorowanie biletów ważnych w pojazdach komunikacji miejskiej w Krakowie i tych ważnych w pociągach uruchamianych na zlecenie władz województwa (czyli w pociągach Kolei Małopolskich i części Przewozów Regionalnych) na terenie aglomeracji krakowskiej. Ma obowiązywać do końca czerwca 2021 r.

Stało się to w momencie gdy PKP PLK zapowiedziała w Krakowie pięciogodzinne zamknięcia torowe przez siedem dni w tygodniu. Od marca odcinek między Krakowem Głównym a Płaszowem będzie zamykany w godzinach 9.-14.

Uchwała określa zasady honorowania biletów. Władze województwa lub przewoźnicy kolejowi będą płacić za każdego pasażera komunikacji miejskiej z ważnym biletem kolejowym 2,3 zł. Z kolei Gmina Miejska Kraków za każdego pasażera w pociągu, z biletem miejskim zapłaci 3,5 zł.

Szczegóły rozliczeń między wszystkimi zainteresowanymi stronami zostaną określone w osobnym porozumieniu. Jak powiedział nam prezes Kolei Małopolskich Grzegorz Stawowy, w rozliczeniach mają uczestniczyć również PKP PLK.

Dla pasażerów dotkniętych remontami to świetna wiadomość, bo tak daleko posuniętej integracji biletowej nie ma nawet w aglomeracji Warszawskiej, gdzie od lat działa wspólny bilet, ale porozumienie dotyczy biletów okresowych.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5