Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Wybrany wykonawca dla stacji i węzła Swoszowice

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-07-10 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Wybrany wykonawca dla stacji i węzła Swoszowice
fot. Mathieu Mars, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
PKP PLK rozstrzygnęły prowadzony wspólnie z miastem Kraków przetargu na przebudowę stacji Swoszowice. W ramach inwestycji ma powstać przejście pod torami, a dodatkowo zostanie wytyczony nowy dojazd. W ramach opcji przewidziano budowę parkingu przesiadkowego.

Przedmiotem przetargu, prowadzonego wspólnie przez Kraków i PKP PLK, jest przebudowa stacji Kraków Swoszowice wraz w budową parkingu przesiadkowego park&ride. Postępowanie obejmuje zarówno projektowanie, jak i budowę.

Kraków Swoszowice leży w km 7,092 linii kolejowej nr 94 Kraków Płaszów – Oświęcim. W przyszłości ma stanowić element Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Istniejący niski peron wyspowy o wysokości 0,2 m ma zostać zastąpiony nowym peronem o wysokości 0,76 m, wyposażonym w sześć wiat punktowych. Powstać ma przejście podziemne na dwie strony torów. Przebudowana zostanie też infrastruktura sieciowo-torowa. Zaplanowano budowę drogi dojazdowej, a także zatok autobusowych wraz z wyposażeniem, miejsc postojowych dla taksówek, miejsc postojowych „Kiss & Ride”, trzech miejsc postojowych dla komunikacji miejskiej i busów podmiejskich, budowę chodników, parkingów rowerowych. Obiekty te mają powstać po stronie wschodniej linii kolejowej, z dojazdem od ul. Kąpielowej. W II etapie, w ramach zamówienia opcjonalnego, założono realizację parkingu przesiadkowego na 154 samochodów.

Termin składania ofert minął przed połową marca . O zamówienie ubiegają się dwie firmy. Ostatecznie 3 lipca przetarg rozstrzygnięto. Wygrało konsorcjum firm Intop Tarnobrzeg i Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Energopol z Krakowa, które wyceniło prace na 41,834 mln zł brutto, w tym 34,678 mln zł na zamówienie podstawowe i 7,156 mln zł na opcję.

Jednocześnie, jak pisaliśmy, PKP SA podpisały umowę z wykonawcą przebudowy budynku dworca wraz z zagospodarowaniem placu dworcowego. Na dworcu po przebudowie zostanie przywrócona funkcja obsługi podróżnych. Planowany termin udostępnienia dworca podróżnym po przebudowie to przełom 2021 i 2022 roku. Wykonawcą robót budowlanych jest Zakład Remontowo-Budowlany Murdza z Miechowa.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Stacja Kraków Swoszowice węzłem. Dwie oferty

Przestrzeń

Stacja Kraków Swoszowice węzłem. Dwie oferty

Witold Urbanowicz 10 marca 2020

Kto przebuduje dworzec Kraków Swoszowice?

Przestrzeń

Kto przebuduje dworzec Kraków Swoszowice?

Witold Urbanowicz 10 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5