Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków wybrał projektanta przebudowy torów w al. Solidarności

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-10-19 13:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków wybrał projektanta przebudowy torów w al. Solidarności
fot. Google Street Map
Zarząd Dróg Miasta Krakowa rozstrzygnął przetarg na dokumentację projektową na przebudowę odcinka torowiska w ciągu al. Solidarności w Nowej Hucie. Torowisko w tym miejscu jest już mocno wyeksploatowane, czego efektem są ograniczenia prędkości.

Przedmiotem przetargu jest wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwoleń na przebudowę torowiska tramwajowego w al. Solidarności na odcinku od placu Centralnego do ul. Bulwarowej. Wykonawca musi też uzyskać decyzję środowiskową.

Do dokumentacji przetargowej załączona jest koncepcja przebudowy. Zgodnie z nią torowisko będzie przebudowane na długości ok. 1285 m, wprowadzona zostanie zielona podbudowa. Zaplanowano też wykonanie nowej nawierzchni jezdni w ciągu al. Solidarności i przebudowę skrzyżowania z Bulwarową. Obecny układ przypomina wydłużone rondo. Po przebudowie ma być normalne skrzyżowanie, z przejazdem na wprost w ciągu Bulwarowej. Po wschodniej stronie skrzyżowania zaplanowano nową parę przystanków.

Termin składania ofert minął przed połową sierpnia. Wystartowały dwa podmioty. Ostatecznie postępowanie w zeszłym tygodniu wygrała Pracownia Planowania i Projektowania Systemów Transportu Altrans Stanisław Albricht. Firma złożyła tańszą ofertę, proponując wykonanie dokumentacji za 543,7 tys. zł brutto. Na realizację umowy przeznaczono siedem miesięcy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dwunasty Lajkonik już w Krakowie, dwa kolejne Lajkoniki na linii

Komunikacja

Dwunasty Lajkonik już w Krakowie, dwa kolejne Lajkoniki na linii

inf. pras 08 października 2020

Wystartowały strategiczne inwestycje na północy Krakowa

Przestrzeń

Wystartowały strategiczne inwestycje na północy Krakowa

Robert Siemiński 27 września 2020

Kraków: Drugie podejście do tramwaju Cichy Kącik – Azory

Przestrzeń

Kraków: Drugie podejście do tramwaju Cichy Kącik – Azory

Witold Urbanowicz 18 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5