Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Kraków: Współpraca MPK i policji. Szybsze przekazywanie monitoringu

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-07-13 16:44
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Współpraca MPK i policji. Szybsze przekazywanie monitoringu
fot. Anna Duda / UM Kraków
Poprawa bezpieczeństwa nie tylko w Krakowie, ale także na terenie sąsiednich gmin, gdzie kursują autobusy krakowskiego przewoźnika, walka z przestępczością, eliminacja zjawisk o charakterze chuligańskim oraz efektywniejsze wykorzystanie narzędzi teleinformatycznych – to główne założenia porozumienia, które MPK SA w Krakowie zawarło z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie.

Dokument został podpisany w czwartek, 9 lipca przez przedstawicieli MPK SA i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. – Podpisane porozumienie pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie a MPK SA to kolejny krok na drodze do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Krakowa oraz okolic. Współpraca ta w znaczący sposób poprawi przepływ informacji pomiędzy instytucjami, co jest nie do przecenienia w efektywnym i szybkim zwalczaniu przestępczości, a także wszelkich zjawisk o charakterze chuligańskim. To nie tylko możliwość szybszego zatrzymywania sprawców różnego rodzaju przestępstw czy wykroczeń, to również długofalowe oddziaływanie profilaktyczne w zakresie eliminowania zjawisk negatywnych z zakresu bezpieczeństwa. Podpisując to porozumienie, spełniamy oczekiwania społeczne w zakresie bezpiecznej komunikacji jak i chronienia dobra zarówno mieszkańców jak i turystów – powiedział inspektor Roman Kuster, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie.

Dodatkowo porozumienie zdecydowanie ułatwi i przyspieszy przekazywanie policji z całego województwa nagrań z kamer zamontowanych w tramwajach i autobusach MPK SA w Krakowie. Policjanci będą mogli w sprawach o wysokim priorytecie odtwarzać lub uzyskać monitoring bezpośrednio na miejscu zdarzenia lub w najbliższej jednostce organizacyjnej MPK SA w Krakowie posiadającej odpowiednie możliwości techniczne. Porozumienie obejmuje także udział policji w szkoleniach.

– Dzięki zacieśnieniu współpracy krakowskiego przewoźnika z Komendą Wojewódzką Policji nasi pasażerowie, a także prowadzący będą mogli czuć się jeszcze bezpieczniej we wszystkich naszych pojazdach, także tych wyjeżdżających poza granice miasta, do sąsiadujących z Krakowem gmin. Porozumienie zakłada organizację różnego rodzaju działań służących poprawie bezpieczeństwa, w tym m.in. profilaktyczne kontrole w pojazdach – podkreślał Rafał Świerczyński, prezes zarządu MPK SA w Krakowie.

Warto podkreślić, że podobne porozumienie ponad pięć lat temu, 15 stycznia 2015 roku, MPK SA podpisało z Komendą Miejską Policji w Krakowie. W ciągu tych lat policja podjęła prawie 3,5 tys. interwencji, wystawiła 2440 mandatów, 915 pouczeń i skierowała 45 wniosków do sądu. Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy z Komendy Miejskiej Policji wpłynęło do MPK SA w Krakowie 920 wniosków o zabezpieczanie monitoringu. Wnioski dotyczyły 1640 pojazdów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5