Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Wracają tramwaje do Krowodrzy Górki

Dalej Wstecz
Data publikacji:
09-11-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Kraków

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Kraków: Wracają tramwaje do Krowodrzy Górki
mat. UM Kraków
Od piątku, 11 listopada, zostanie przywrócone kursowanie tramwajów na odcinku „Dworzec Towarowy” – „Krowodrza Górka”. Na pętli Krowodrza Górka będzie funkcjonować nowy układ torowy z wyprowadzeniem budowanej linii w kierunku Górki Narodowej oraz projektowanej linii w kierunku

Jednocześnie, nadal będzie trwać przebudowa przejazdu przez torowisko w ciągu al. 3 Maja (przywrócenie ruchu tramwajowego w tym miejscu nastąpi od 14 listopada) oraz remont torowiska na ul. Bieńczyckiej i Kocmyrzowskiej (planowo do połowy grudnia tego roku).

Ponadto, zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie Krowodrzy Górki, zakładające przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ul. Fieldorfa-Nila (z uwzględnieniem konieczności przejazdu przez pętlę autobusową jadąc od ul. Prądnickiej w kierunku ul. Batalionu „Skała” AK) oraz wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na fragmencie ul. Krowoderskich Zuchów (ruch możliwy tylko od ul. Fieldorfa-Nila do ul. Wybickiego). Od tego dnia również autobusy będą korzystać z przejazdu z ul. Pleszowskiej w nową ul. Pachońskiego.

W związku z powyższym, od 11 listopada linie tramwajowe i autobusowe zmienią trasy:
Linie tramwajowe dzienne:
 • linie 2, 5, 44 – nadal będą zawieszone
 • linia 3 – zostanie przywrócona na stałą trasę (do „Krowodrzy Górki”): na trasie do „Krowodrzy Górki” będą realizowane wszystkie kursy we wszystkie dni tygodnia, w dni wolne zostanie przywrócona częstotliwość kursowania co 20 minut.
 • linia 17 – nadal będzie kursować po dotychczasowej trasie czasowo zmienionej: „Czerwone Maki P+R” – … – rondo Mogilskie, ul. Lubicz, ul. Rakowicka – „Cmentarz Rakowicki”
 • linia 18 – zostanie przywrócona na stałą trasę (do „Krowodrzy Górki”)
 • linia 19 – linia nie kursuje w soboty i dni świąteczne, a więc w również w dniach 11-13 listopada; od 14 listopada planowane jest jest jej przywrócenie na stałą trasę, o czym ZTP poinformuje odrębnym komunikatem.
 • linia 50 – zostanie przywrócona na stałą trasę (do „Krowodrzy Górki”)
 • linia 73 – zostanie zlikwidowana
 • pozostałe linie tramwajowe będą kursować bez zmian, z uwzględnieniem tymczasowej organizacji tras wprowadzonej w związku z remontami torowisk na al. 3 Maja, ul. Bieńczyckiej i Kocmyrzowskiej.

Linie autobusowe dzienne:
 • linia 703 – zostanie zlikwidowana
 • linia 102 – w kierunku „Cracovii Stadion” będzie kursować bez zmian, a kierunku „Krowodrzy Górki” po kolejnej trasie czasowo zmienionej: „Cracovia Stadion” – … – ul. Wybickiego, ul. Łokietka, ul. Krowoderskich Zuchów – „Krowodrza Górka”
 • linia 137 – zostanie przywrócona na stałą trasę
 • linia 138 – zostanie przywrócona na stałą trasę z uwzględnieniem następujących zmian w lokalizacji przystanków:przystanek „Krowodrza Górka” 06 (kierunek „Azory” – dawny numer 02) nadal będzie przeniesiony za wyjazd z pętli autobusowej, przystanek „Krowodrza Górka” 05 (kierunek „Kombinat” – dawny numer 03) nadal będzie przeniesiony za przejazd przez torowisko
 • linia 168 – zostanie przywrócona na stałą trasę: „Krowodrza Górka” – „Chełmońskiego Pętla”
 • linia 194 – trasa pozostanie bez zmian, przystanek początkowy„ Krowodrza Górka” będzie przywrócony na stanowisko nr 1
 • linie 207, 227, 297 – w kierunku miejscowości podkrakowskich będą kursować po nowej trasie czasowo zmienionej: „Krowodrza Górka” – ... – ul. Pleszowska, ul. Pachońskiego, ul. Zielińska, ul. Glogera – … – „Trojanowice Pętla” / „Górna Wieś Pętla” / „Boleń Pętla”. W kierunku „Krowodrzy Górki” po dotychczasowej, obowiązującej od 2 listopada, trasie czasowo zmienionej
 • linie 217, 220, 240, 247, 720 – zostaną przywrócone na stałe trasy
 • linie 267, 287 – zostaną przywrócone na stałe trasy. Przystanek początkowy „Krowodrza Górka” ponownie będzie przeniesiony na ul. Krowoderskich Zuchów, na tymczasowy słupek 71:
 • linia 337 – będzie kursować w kierunku „Owczar Pętli” po nowej stałej trasie: „Nowy Kleparz” – ul. Prądnicka, ul. Doktora Twardego, ul. Bratysławska, ul. Prądnicka, ul. Opolska, ul. Pleszowska, ul. Pachońskiego, ul. Matki Tajber, przystanek „Piaszczysta” 02 – … – „Owczary Pętla”. W kierunku „Nowego Kleparza” będzie kursować po dotychczasowej trasie czasowo zmienionej.

Linie nocne – od nocy 11/12 listopada:
 • linia 69 zostanie przywrócona i będzie kursować po stałej trasie, według zwykłych zasad
 • linia 669 będzie kursować tylko w noce od poniedziałku na wtorek do czwartku na piątek (według zwykłych zasad). W kierunku „Nowego Bieżanowa P+R” będzie kursować po stałej trasie, a kierunku „Krowodrzy Górki” po trasie czasowo zmienionej: „Nowy Bieżanów P+R” – … – ul. Doktora Twardego, ul. Bratysławska, ul. Prądnicka, ul. Fieldorfa-Nila – „Krowodrza Górka”
 • linie 637, 917 – zostaną przywrócone na stałe trasy
 • linia 937 – będzie kursować w kierunku „Owczar Pętli” po nowej trasie czasowo zmienionej: „Krowodrza Górka” – ... – Pleszowska, ul. Pachońskiego, ul. Zielińska, ul. Glogera – … – „Owczary Pętla”. W kierunku „Krowodrzy Górki” będzie kursować po dotychczasowej trasie czasowo zmienionej.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5