Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: W czasie wakacji bez tramwajów do ul. Bratysławskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
23-06-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Kraków

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Kraków: W czasie wakacji bez tramwajów do ul. Bratysławskiej
fot. UM Kraków
Wraz z wprowadzeniem wakacyjnych rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, od poniedziałku, 27 czerwca, zawieszone zostanie kursowanie tramwajów do przystanku „Bratysławska”. Uruchomiona będzie zastępcza komunikacja autobusowa, która będzie kursować z dużą częstotliwością.

Wykonawca linii tramwajowej do Górki Narodowej chce wykorzystać okres wakacyjny, by rozpocząć przebudowę podstacji trakcyjnej „Prądnicka”. Wiązać się to będzie z czasowym wyłączeniem ruchu tramwajowego kursującego obecnie do ul. Bratysławskiej.

W związku ze zmianami zostanie zawieszone funkcjonowanie przystanków tramwajowych: „Bratysławska”, „Szpital Narutowicza”. Nadal będzie funkcjonować tymczasowy przystanek „Dworzec Towarowy” 72 (dla linii nr 73 w kierunku „Nowego Bieżanowa P+R”). Od 27 czerwca zawieszone będą linie nr 5, 17, 70.

W związku z czasowym wyłączeniem ruchu tramwajowego do przystanku „Bratysławska”, uruchomiona będzie zastępcza komunikacja autobusowa z dużą częstotliwością. Linia nr 703 na trasie „Krowodrza Górka” – „Dworzec Główny Zachód” będzie kursować co 5 minut w godzinach szczytu, a także co 7,5 minuty poza godzinami szczytu oraz w dni wolne. Zostaną także wprowadzone zmiany w kursowaniu linii 137, 138, 140, 154, 168, 207, 217, 220, 227, 240, 247, 267, 287, 297 i 720.

Podstacja trakcyjna „Prądnicka” to jeden z czterech takich obiektów, które będą działać w ramach budowanej nowej linii tramwajowej do Górki Narodowej. Na początku lipca wykonawca zajmie się modernizacją starej instalacji przy ul. Prądnickiej tak, by mogła udźwignąć zwiększony ruch tramwajów. Zgodnie z planem, pod koniec wakacji trakcja ma zostać uruchomiona, co pozwoli na przywrócenie kursowania tramwajów do przystanku „Bratysławska”, na podobnych zasadach jak obecnie. Jest tam mijanka, która umożliwia ruch taboru dwukierunkowego. Natomiast w listopadzie ma zostać uruchomiony ruch tramwajowy do przebudowanej pętli „Krowodrza Górka”.

Warto wiedzieć, że linia tramwajowa KST Krowodrza Górka – Górka Narodowa będzie miała łącznie ok. 5,5 km długości. W ramach zadania powstaną 23 perony tramwajowe, trzy parkingi P+R i siedem obiektów inżynierskich.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5