Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Ulice Królewska, Podchorążych i Bronowicka jak nowe. Tramwaje od października

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-09-19 15:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZDMK

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Ulice Królewska, Podchorążych i Bronowicka jak nowe. Tramwaje od października
fot. ZDMK
Droga i torowisko prowadzące do Bronowic zostały już odebrane przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Jednak prace jeszcze się nie zakończyły. Arterie odzyskały dawną świetność, wykonawca na zakończenie wszystkich prac zgodnie z umową ma jeszcze trzy dni. Tramwaje wrócą jednak dopiero w październiku.

Na miejscu wciąż pracują ekipy przygotowujące małą architekturę, montowane są barierki odgradzające jezdnię od chodników, trwa regulacja włazów w ciągach pieszych, montowane jest nowe oznakowanie, ale także ławki, kosze na śmieci. Nasadzana jest zieleń i siana trawa – wszystko po to, by już wiosną, a może jeszcze późną jesienią tego roku zieleń przy ul. Królewskiej stała się oszałamiająco piękna i umiejętnie podkreśliła walory zmodernizowanej arterii.

Wykonawca na zakończenie prowadzonych od 12 miesięcy prac oraz na zgłoszenie inwestycji do odbioru ma czas do niedzieli, 22 września. Po zgłoszeniu gotowości inspektorzy ZDMK przystąpią do odbioru. Będzie to moment, w którym inwestor, czyli Zarząd Dróg Miasta Krakowa i wykonawca spółka ZUE – potwierdzą wykonanie zobowiązania określonego w umowie, otworzą tym samym prawo do żądania wynagrodzenia ze strony wykonawcy oraz wyznaczą początek biegu terminów rękojmi za ewentualne wady.

Mieszkańcy Krowodrzy na bieżąco śledzą postępy prac, to również dzięki nim udaje się szybko reagować w przypadku wykrycia ewentualnych niedoróbek. Następnym krokiem jest zwrócenie się do wykonawcy z prośbą o usunięcie braków, ale jak już zostało wspomniane – jest jeszcze za wcześnie, by żądać poprawek. Spółka ZUE wciąż pracuje i zgodnie z umową do niedzieli ma czas na zakończenie wszystkich robót.

Z końcem września zakończą się też główne prace na ul. Karmelickiej. Ze względów technologicznych (tężenie zaprawy, w której osadzona jest kostka brukowa) ruch nie zostanie od razu wznowiony. Tramwaje wrócą na ul. Karmelicką i cały ciąg do Bronowic w poniedziałek, 7 października. Również od 7 października samochody będą mogły poruszać się częścią ul. Karmelickiej. Tydzień później, w poniedziałek, 14 października zdjęte zostaną ostatnie bariery drogowe i przywrócona zostanie pierwotna organizacja ruchu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK Kraków z jedną ofertą na 60 tramwajów. Tylko Stadler

Komunikacja

MPK Kraków z jedną ofertą na 60 tramwajów. Tylko Stadler

Witold Urbanowicz 17 września 2019

Kraków wybiera projektanta tramwaju na Azory

Przestrzeń

Kraków wybiera projektanta tramwaju na Azory

Witold Urbanowicz 16 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5