Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Trwają przejazdy próbne do Górki Narodowej [zdjęcia]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-08-2023
Ostatnia modyfikacja:
30-08-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Trwają przejazdy techniczne tramwajów między Krowodrzą Górką a Górką Narodową. Nowa linia zostanie uruchomiona 4 września – ale bez przystanku końcowego, który zostanie oddany w późniejszym terminie.

Jak pisaliśmy, 4 września ruszy nowa ok. 5-kilometrowa linia tramwajowa do Górki Narodowej. Tramwaje linii 18 i 50 dojadą do przystanku Papierni Prądnickich. W tej chwili trwają jazdy próbne. – Od poniedziałku nawet 30 tysięcy mieszkańców północy Krakowa będzie codziennie korzystać z nowego połączenia tramwajowego. W ostatnich dniach wykonawca dokładał wszelkich starań, by tramwaje pojechały na tym odcinku we wrześniu. Funkcjonowanie linii od początku nowego roku szkolnego jest dla miasta priorytetowe, mimo planowanego zakończenia całej inwestycji na grudzień 2023 r. – mówi Andrzej Kulig, wiceprezydent Krakowa.

Na razie nieczynny będzie ostatni przystanek na pętli Górka Narodowa. – W kolejnych tygodniach finalizowana będzie budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego na Górce Narodowej, czyli dwupoziomowego parkingu P+R z terminalem autobusowym i pętlą tramwajową oraz nasadzenia, które potrwają całą jesień – mówi Kulig.

Na tym jednak nie koniec inwestycji. Nasadzonych zostanie około 3,5 tys. drzew i ponad 40 tys. krzewów. Przez cały czas będą trwały prace wykończeniowe i porządkowe w otoczeniu linii.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5