Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Trwa budowa nowych chodników

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
17-09-2020
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZDMK Kraków

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Kraków: Trwa budowa nowych chodników
fot. ZDMK
W mieście w tym roku na program budowy chodników przeznaczono ok. 10 mln zł. Dla wytypowanych lokalizacji ogłaszane są na bieżąco przetargi. Aby możliwa była budowa lub przebudowa chodnika konieczny jest w pierwszej kolejności projekt, potem możliwa jest realizacja.

Kraków przekonuje, że dba o komfort pieszych oraz osób z ograniczoną mobilnością, nowe chodniki powstają w ramach zadań inwestycyjnych, a na bieżąco remontowane są te, które są w złym stanie technicznym.

W ramach programu budowy chodników część objęta jest umową w formule zaprojektuj i zbuduj, m.in. chodnik na ul. Pędzichów (strona nieparzysta, ok. 350 mb, prace zakończono), chodnik na ul. XX Pijarów (strona południowa, ok. 190 mb, prace zakończono), chodnik a ul. K. i J. Drozdowskich (ok. 100 mb, prace zakończono), chodnik na ul. Smętnej (od ul. Sosnowieckiej do Smętnej 11A i B i ul. Lazurowej, ok. 175 mb), chodnik na ul. Golikówka (na odcinku od ul. Rybitwy do SP nr 65, ok. 160 mb) czy na ul. Łutnia (od wiaduktu przy S7 do ul. Bugaj lewa strona do granicy miasta, ok. 800 mb). Druga grupa chodników została zgłoszona do objęcia umową na opracowanie dokumentacji projektowej, m.in. chodniki na ul. Kantorowickiej, Łokietka, Podgórki czy Tynieckiej (w ramach ogłoszonego przetargu wpłynęła oferta jednej firmy, trwa jej analiza). Trzecią grupę tworzą chodniki dla których został już opracowany PFU (Program funkcjonalno-użytkowy), czyli zakres prac oraz wstępny kosztorys), m.in. chodniki na ul. Babińskiego, Korzeniaka czy Petrażyckiego.

Łącznie od 2017 roku w ramach programu wybudowano 3 610 mb chodników (m.in. na ul. Rzebika, Łutnia, Wyciąskiej, Centralnej, Nad Strugą). W realizacji są chodniki o łącznej długości 10 736 mb.

Mapa

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5