Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Kraków: Tramwajowe inwestycje w 2020 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-02-20 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Tramwajowe inwestycje w 2020 r.
fot. Mateusz Giełczyński, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commonsWidok z 2016 r.
W tym roku Zarząd Dróg Miasta Krakowa ogłosi przetargi na dokumentację projektową dla przebudowy kilku odcinków sieci tramwajowej. Ponadto ruszą postępowania na modernizację torowisk w ciągu Zwierzynieckiej, Kościuszki, al. Jana Pawła II i Ptaszyckiego. Z kolei Zarząd Inwestycji Miejskiej przygotowuje się do zlecenia koncepcji nowej linii tramwajowej Cichy Kącik – Azory.

W I kwartale ZDKM planuje ogłosić przetarg na opracowanie koncepcji przebudowy torowiska tramwajowego w ul. Wadowickiej, układu drogowo-torowego w ciągu ul. Kalwaryjskiej (odc. od Ronda Matecznego do ul. Legionów Piłsudskiego) oraz węzła rozjazdów "Korona" wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Wartość zamówienia szacowana jest na 406,5 tys. zł netto.

W II kwartale ma zostać natomiast ogłoszone postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji odcinka trasy tramwajowej wraz z układem drogowym w ciągu ul. Starowiślnej od skrzyżowania z ul. Dietla do mostu Powstańców Śląskich wraz z rozjazdem przy ul. Dajwór oraz węzłem rozjazdów św. Wawrzyńca w Krakowie. Wartość zamówienia szacowana jest na 1 mln zł netto. Kolejny przetarg będzie dotyczyć opracowania dokumentacji projektowej dla przebudowy węzła rozjazdów "Bagatela" oraz układu torowego na odcinku Teatr Bagatela – ul. Garbarska wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Jego wartość szacowana jest na 500 tys. zł netto. Za podobną kwotę wyceniono dokumentację projektową dla przebudowy węzła rozjazdów „Piłsudskiego” wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Ostatni przetarg projektowy dotyczy modernizacji odcinka trasy tramwajowej wraz z układem drogowym w al. Solidarności na odcinku od placu Centralnego do ul. Bulwarowej. Wartość usługi to 1,5 mln zł netto.

W ostatnim kwartale przewidziano wykonanie przebudowy torowiska tramwajowego w ciągu ul. Zwierzynieckiej i ul. Kościuszki wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Wartość zamówienia szacowana jest na 150 mln zł netto. Kolejne zamówienie będzie dotyczyć Nowej Huty – chodzi o przebudowę torowiska w al. Jana Pawła II i Ptaszyckiego na odcinku od placu Centralnego pętli tramwajowej Kopiec Wandy wraz z pętlą. Roboty wyceniono na 45 mln zł netto.

Z kolei Zarząd Inwestycji Miejskich planuje w I kwartale ogłosić przetarg na wielobranżową koncepcję wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej dla budowy linii tramwajowej Cichy Kącik – Azory. Szacowana wartość zamówienia to 1,266 mln zł netto.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5