Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Tramwaj do Mistrzejowic. Ruszają konsultacje ws. rozwiązań projektowych

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
16-08-2021
Ostatnia modyfikacja:
25-11-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Kraków

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Kraków: Tramwaj do Mistrzejowic. Ruszają konsultacje ws. rozwiązań projektowych
fot. MPK Kraków
Rozpoczyna się drugi etap konsultacji społecznych dotyczących związanych z budową trasy tramwajowej Meissnera – Mistrzejowice, budowanej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Konsultacje zakończą się 10 września.

Pierwszy etap konsultacji odbył się w 2015 roku – wtedy 63 proc. mieszkańców opowiedziało się za realizacją inwestycji i miasto zdecydowało się na wybór ok. 4,5-kilometrowej trasy, biegnącej niemal na całej długości wzdłuż istniejących ulic, przecinającej trzy istotne dla systemu komunikacyjnego Krakowa ronda i wpinającej się w istniejące torowisko do Nowej Huty na skrzyżowaniu ul. Meissnera i al. Jana Pawła II.

W drugim etapie mieszkańcy będą mogli zapoznać się już z gotowymi rozwiązaniami projektowymi. Celem konsultacji jest zaprezentowanie uzgodnionych rozwiązań projektowych i ustalenie w jaki sposób mogą zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb mieszkańców. W uzasadnionych przypadkach, po przeprowadzonej analizie oraz w miarę posiadanych możliwości, zostaną one uwzględnione w projekcie, tak aby zabezpieczyć interesy zarówno mieszkańców, jak i Krakowa. Po zakończeniu konsultacji zostanie sporządzony raport.

Od 16 sierpnia do 6 września mieszkańcy będą mogli wypełnić ankietę online. Ponadto przewidziano moderowane spotkania mieszkańców z udziałem ekspertów:
  • 7 września 2021, godz. 17:00-19:00 – spotkanie online,
  • 9 września 2021, godz. 17:00-19:00, Szkoła Podstawowa nr 64 ul. Sadzawki 1 – spotkanie stacjonarne (Uwaga! Ze względu na obostrzenia epidemiczne, w spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 50 osób. Rejestracja na spotkanie będzie możliwa od 8 września od godz. 8:00 do 9 września do godz. 12:00 lub do wyczerpania limitu miejsc. W wyznaczonym terminie wystarczy wysłać zgłoszenie e-mail zawierające imię i nazwisko uczestnika na adres info@tramwajdomistrzejowic.pl. Rejestracja będzie potwierdzana w wiadomości zwrotnej).

Przewidziano również telefoniczne dyżury ekspertów pod numerem tel. 12 616 72 55:
  • 8 września 2021, godz. 15:00-17:00
  • 10 września 2021, godz. 10:00-12:00
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5