Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków Swoszowice węzłem. Wspólna inwestycja PLK i miasta

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-12-26 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków Swoszowice węzłem. Wspólna inwestycja PLK i miasta
fot. Mathieu Mars, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Miasto Kraków i PKP PLK prowadzą przetarg na przebudowę stacji Swoszowice. Ma powstać przejście pod torami, a dodatkowo zostanie wytyczony nowy dojazd. W ramach opcji przewidziano budowę parkingu przesiadkowego.

Przedmiotem trwającego przetargu, prowadzonego wspólnie przez Kraków i PKP PLK, jest przebudowa stacji Kraków Swoszowice wraz w budową parkingu przesiadkowego park&ride. Postępowanie obejmuje zarówno projektowanie, jak i budowę.

Kraków Swoszowice leży w km 7,092 linii kolejowej nr 94 Kraków Płaszów – Oświęcim. W przyszłości ma stanowić element Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Istniejący niski peron wyspowy o wysokości 0,2 m ma zostać zastąpiony nowym peronem o wysokości 0,76 m, wyposażonym w szcześć wiat punktowych. Powstać ma przejście podziemne na dwie strony torów. Przebudowana zostanie też infrastruktura sieciowo-torowa. Zaplanowano budowę drogi dojazdowej, a także zatok autobusowych wraz z wyposażeniem, miejsc postojowych dla taksówek, miejsc postojowych „Kiss & Ride”, trzech miejsc postojowych dla komunikacji miejskiej i busów podmiejskich, budowę chodników, parkingów rowerowych. Obiekty te mają powstać po stronie wschodniej linii kolejowej, z dojazdem od ul. Kąpielowej. W II etapie, w ramach zamówienia opcjonalnego, założono realizację parkingu przesiadkowego na 154 samochodów.

Termin składania ofert mija 13 stycznia 2020 r. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz okres gwarancji (40%). Dokumentacja projektowa powinna być gotowa w ciągu 40 dni od zawarcia umowy, a wszelkie roboty powinny zostać wykonane w ciągu 205 dni (blisko siedem miesięcy). W ciągu pięciu miesięcy zamawiający może złożyć oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji, na realizację którego przeznaczono siedem miesięcy. Oznacza to, że wszystkie prace powinny zakończyć się w ciągu 12 miesięcy.

Jednocześnie, jak pisaliśmy, PKP SA prowadzą przetarg na przebudowę budynku dworca wraz z zagospodarowaniem placu dworcowego. Zmieniony termin składania ofert mija 9 stycznia.
Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Płock: Dwie oferty na dostawy siedmiu autobusów midi

Komunikacja

Płock: Dwie oferty na dostawy siedmiu autobusów midi

Witold Urbanowicz 23 grudnia 2019

Od styczna SKM do Radzymina. Jaki rozkład?

Komunikacja

Od styczna SKM do Radzymina. Jaki rozkład?

Redakcja 23 grudnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5