Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kraków. Solaris i EvoBus walczą w przetargu na 60 autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2015-12-14 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków. Solaris i EvoBus walczą w przetargu na 60 autobusów
fot. Lukas 3z, lic. GNU/CC 4.0MPK Kraków
Dwóch producentów złożyło oferty w przetargu na dostawę 60 autobusów standardowych o długości ok. 12 m z silnikami spełniającymi normy emisji spalin Euro 6, który MPK SA w Krakowie ogłosiło 30 października 2015 roku. Firma Solaris Bus&Coach SA wyceniła swoją ofertę na kwotę 58 319 900 zł netto. Drugi producent firma EvoBus Polska Sp. z o.o. w ofercie wpisał cenę 63 083 000 zł netto.

MPK planowało wydać na autobusy ok. 57 mln zł. Zanim zostanie wybrana najkorzystniejsza propozycja, obie przesłane oferty będą zweryfikowane i sprawdzone, czy są poprawne i czy spełniają wymagania, które postawił zamawiający. Kryterium wyboru najlepszej oferty to nie tylko cena, która stanowi jedynie 70 proc., ale także kryteria techniczne, których udział w ocenie oferty wynosi 30 proc.

Z firmą, która przedstawiła najkorzystniejszą propozycję i przysłała prawidłową ofertę zostanie podpisana umowa. Od tego momentu producent będzie miał 30 tygodni na dostarczenie autobusów do Krakowa. Nowe niskopodłogowe pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, automat biletowy i nowoczesny system informacji pasażerskiej.

Warto przypomnieć, że krakowski przewoźnik w ciągu dwóch najbliższych lat zamierza kupić 107 autobusów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na latach 2014-2020, korzystając z instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Oprócz 60 autobusów 12-metrowych, MPK SA zamierza zamówić 20 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania, 12 autobusów hybrydowych przegubowych i 15 autobusów typu midi o długości ok. 8,5 m.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków. Ursus chce sprzedać 15 autobusów… z Autosanu

Prawo & Finanse

Kraków. Ursus chce sprzedać 15 autobusów… z Autosanu

Jakub Dybalski 11 stycznia 2016

Kraków na wielkich zakupach. Zamówienie na 60 autobusów

Komunikacja

Kraków na wielkich zakupach. Zamówienie na 60 autobusów

Jakub Dybalski 02 listopada 2015

Kędzierzyn-Koźle. Solaris dostarczy dwa autobusy

Komunikacja

Kędzierzyn-Koźle. Solaris dostarczy dwa autobusy

Jakub Dybalski 11 czerwca 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5