Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Rusza przetarg na budowę kładki Kazimierz – Ludwinów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
10-03-2023
Ostatnia modyfikacja:
25-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. własne / inf. UM Kraków

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Kraków: Rusza przetarg na budowę kładki Kazimierz – Ludwinów
wiz. Biuro Projektów Lewicki Łatak Sp. z o.o. Sp.K.
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na budowę kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę, łączącej Kazimierz i Ludwinów. Projekt jest dofinansowany w ramach Polskiego Ładu.

Jak podaje ZIM, kładka połączy bulwar Inflancki pomiędzy ul. Skawińską a Wietora po stronie Kazimierza z bulwarem Wołyńskim w pobliżu ul. Ludwinowskiej. Obiekt powstał wg koncepcji Biura Projektów Lewicki Łatak i składa się z trzech połączonych ze sobą konstrukcji, tworzonych przez dwa stalowe łuki o zmiennej sztywności zamocowane w masywnych żelbetowych podporach (przyczółkach) i środkowego pomostu widokowego. Rozpiętość łuków ma wynieść prawie 130 m. Całkowita szerokość pomostów to 13,60 m, a wysokość mierzona w najwyższym punkcie – 15,80 m.

Zamówienie obejmuje budowę kładki, uzbrojenie i zagospodarowanie otaczającego terenu, a także uzyskanie wszelkich zgód i pozwoleń. Wartość zamówienia to 120,5 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana w ramach Polskiego Ładu.

Termin składania ofert mija 18 kwietnia. O wyborze zdecydują cena (60%), wydłużenie podstawowego okresu rękojmi i gwaranci jakości (40%) Na realizację prac przeznaczono 26 miesięcy. 
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5