Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Rozpoczyna się projektowanie linii tramwajowej na Azory

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-10-02 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa krakow.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Rozpoczyna się projektowanie linii tramwajowej na Azory
wiz. ZIM Kraków
W piątek 27 września Kraków podpisał umowę w sprawie opracowania dokumentacji projektowej oraz uzyskania pozwoleń na budowę nowej linii tramwajowej od pętli Krowodrza Górka do osiedla Azory. Za zadanie odpowiedzialna jest firma Sweco Consulting z Poznania.

Oferta poznańskiej firmy okazała się najkorzystniejsza w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Za przygotowanie dokumentacji budowlanej, wykonawczej oraz uzyskanie pozwoleń na realizację zadania zwycięzca otrzyma nieco ponad 3 mln zł.

– Wykonawca ma 24 miesiące na realizację umowy. Za dwa lata chcielibyśmy ogłosić przetarg na budowę linii na Azory – zapowiada Łukasz Szewczyk, p.o. dyrektora ZIM w Krakowie.

Linia tramwajowa do osiedla Azory to kolejna duża inwestycja infrastrukturalna na północy miasta, za która odpowiada ZIM. Zadanie będzie polegać na budowie linii tramwajowej o długości ok. 2,5 km podwójnego toru wraz z siecią trakcyjną od pętli Krowodrza Górka, wzdłuż ul. Opolskiej do osiedla Azory, gdzie w ramach pętli autobusowej przewidziano zakończenie torowiska w formie rozjazdów trapezowych z peronami tramwajowymi. Zamontowany będzie system sterowania ruchem oraz dynamiczna informacja pasażerska. Zmodernizowany będzie także układ drogowy powiązany z nową linią tramwajową. W ramach linii zaplanowano przystanki w czterech lokalizacjach. W rejonie węzła Opolska/Weissa powstanie parking P+R na około 200 pojazdów.

W ramach zadania, przewidziano też wyprowadzenie torowiska w kierunku północnym. To zapowiedź kolejnej inwestycji tramwajowej na północy – tym razem do ul. Chełmońskiego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK Kraków z jedną ofertą na 60 tramwajów. Tylko Stadler

Komunikacja

MPK Kraków z jedną ofertą na 60 tramwajów. Tylko Stadler

Witold Urbanowicz 17 września 2019

Kraków wybiera projektanta tramwaju na Azory

Przestrzeń

Kraków wybiera projektanta tramwaju na Azory

Witold Urbanowicz 16 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5