Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kraków: Radni zdecydowali o podwyżkach cen biletów. Innych niż proponował ZTP

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-11-19 11:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Kraków

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Radni zdecydowali o podwyżkach cen biletów. Innych niż proponował ZTP
fot. MPK Kraków
Miejscy radni przegłosowali zmiany w taryfie cen biletów za korzystanie z transportu publicznego, jednak kształt zaproponowanych przez Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie zmian nie spotkał się z przychylnością radnych. Zmiany wejdą w życie od lutego 2021 r.

Zgodnie z przegłosowanymi zmianami, w taryfie biletowej za 20 minut podróży tramwajem lub autobusem zapłacimy 4 zł (obecnie 3,40 zł), za 60 minut – 6 zł (obecnie 4,60 zł), z kolei za 90 minut cena biletu wyniesie 8 zł (obecnie 6 zł). Utrzymany zostanie miesięczny bilet na jedną linię w cenie 54 zł dla mieszkańców (obecnie 45 zł), a 80 zł dla osób bez Karty Krakowskiej (obecnie 69 zł). Z kolei bilet miesięczny z Kartą Krakowską na wszystkie linie będzie kosztował 80 zł (obecnie 69 zł). Dla osób niepłacących podatków w Krakowie jego cena wyniesie 148 zł (obecnie 106 zł). Nowością jest bilet półroczny, który będzie można kupić w cenie 420 zł (za pierwsze pięć miesięcy opłata wynosiłaby po 80 zł, szósty miesiąc kosztowałby 20 zł).

Założeniem zmian w stawkach za bilety zaproponowanych przez miasto było zrównoważenie wpływów finansowych komunikacji. Mniej więcej 50 proc. kosztów jej funkcjonowania miały pokrywać pieniądze pochodzące z kupionych przez mieszkańców biletów, drugą połowę pokrywałby budżet miasta.

Taką sytuację gwarantowały rozwiązania przeanalizowane i zaproponowane przez Zarząd Transportu Publicznego. Zgodnie z nimi, za bilet 20-minutowy mielibyśmy płacić 4 zł, 60-minutowy – 6,60 zł, a 90-minutowy – 8 zł. W przypadku biletów okresowych zlikwidowane zostałyby te na jedną i dwie linie. Normalny bilet miesięczny na wszystkie linie bez Karty Krakowskiej – zgodnie z wcześniejszymi założeniami miasta – miał kosztować 148 zł, z Kartą Krakowską – 96 zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Olsztyn podnosi ceny biletów. Miesięczne bez zmian

Prawo & Finanse

Olsztyn podnosi ceny biletów. Miesięczne bez zmian

Przemysław Farsewicz 29 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5