Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Kraków przygotowuje się do przebudowy węzła rozjazdowego Bagatela

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-04-20 14:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków przygotowuje się do przebudowy węzła rozjazdowego Bagatela
fot. Google Maps
ZDMK ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i pozyskanie pozwoleń na przebudowę węzła rozjazdowego u zbiegu ulic Dunajewskiego, Podwale i Karmelickiej. Prace projektowe i pozyskiwanie pozwoleń ma zająć sześć miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy węzła rozjazdowego „Bagatela” oraz układu drogowo-torowego w ciągu Karmelickiej na odcinku od Teatru Bagatela do ul. Garbarskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Torowisko ma zostać dostosowane do rozstawu osi toru w ul. Straszewskiego / Piłsudskiego (bez kontrałuków) oraz do rozstawu osiowego w ulicy rozstawu osiowego torowiska w ul. Karmelickiej / Podwale / Dunajewskiego. W większości przewidziano zabudowę w konstrukcji prefabrykowanych monolitycznych płyt torowych. Sieć trakcyjna ma zostać przebudowana – przewidziano likwidację kotwień do budynków.

Termin składania ofert mija 16 maja. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz okres gwarancji (40%). W sumie na realizację przeznaczono sześć miesięcy, z czego cztery zajmie opracowanie i przekazanie dokumentacji projektowej, a w ciągu dwóch kolejnych – przekazanie prawomocnej decyzji administracyjnej umożliwiającej prowadzenie prac.

W zeszłym miesiącu ZDMK ogłosił postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej i pozyskanie pozwoleń na przebudowę węzła rozjazdowego Piłsudskiego i Straszewskiego. To jeden z szeregu planowanych w tym roku przetargów związanych z infrastrukturą tramwajową. Więcej o krakowskich zamierzeniach piszemy tutaj.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5