Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kraków. Przetarg na 15 autobusów unieważniony

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-02-15 12:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków. Przetarg na 15 autobusów unieważniony
fot. Lukas 3z, lic. GNU/CC 4.0MPK Kraków
Mieszkańcy Krakowa na razie poczekają na 15 nowych autobusów MIDI których zakup MPK Kraków rozpoczęło w listopadzie. Najkorzystniejsza oferta nie zmieściła się w sumie jaką zamawiający przeznaczył na pojazdy.

MPK poinformowało, że cena najkorzystniejszej oferty przekracza sumę zaplanowaną na zakupy. Autobusy chciało dostarczyć do Krakowa dwóch chętnych. W otwartych ponad miesiąc temu ofertach znajdowała się propozycja Solarisa (nieco ponad 12,8 mln zł netto) oraz konsorcjum Ursus Bus i AMZ Kutno (ok. 11,35 mln zł). Kraków na zakupy zaplanował 12,75 mln zł.

Co ciekawe Ursus Bus i AMZ nie zaproponowały Krakowowi własnych pojazdów, ale… Sancity z Autosanu. Sam Autosan, który właśnie wygrzebuje się ze stanu upadłości, w przetargach startować nie może, bo brakuje mu zabezpieczenia finansowego.

Autobusy, które miały trafić do Krakowa, powinny mieć ok. 9 metrów, być niskopodłogowe. Chodzi o autobusy napędzane silnikiem diesela, spełniającym normę emisji spalin Euro 6. W 80 proc. o wyborze oferty decydowała cena. Wśród kryteriów pozacenowych, które stanowiły 20 proc. wagi oceny ofert, wymieniano ocenę sposobu osiągnięcia standardu emisji spalin, ocenę możliwości odzysku energii hamowania, ocenę rodzaju zawieszenia przedniego, ocenę palności materiałów konstrukcyjnych użytych w autobusie, ocenę szyby przedniej, ocenę ilości miejsc pasażerskich siedzących dostępnych bezpośrednio z poziomu niskiej podłogi, oraz ocenę wysokości poziomu podłogi drzwi wejściowych od poziomu jezdni.

Na razie nie wiadomo co dalej z krakowskim zamówieniem. Prawdopodobnie przetarg zostanie powtórzony, bo to część bardzo dużych zakupów pod Wawelem. Do końca przyszłego roku stolica Małopolski chce kupić ponad sto pojazdów w tym ok. 20 elektrycznych i kilkanaście hybrydowych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków. Solaris i EvoBus walczą w przetargu na 60 autobusów

Komunikacja

Kraków. Solaris i EvoBus walczą w przetargu na 60 autobusów

jd/inf. pras. 14 grudnia 2015

Kraków. Dwa autobusy z panelami fotowoltaicznymi

Komunikacja

Kraków. Dwa autobusy z panelami fotowoltaicznymi

jd/inf. pras. 14 grudnia 2015

Kraków wciąż kupuje. Teraz 15 autobusów MIDI

Komunikacja

Kraków wciąż kupuje. Teraz 15 autobusów MIDI

Jakub Dybalski 16 listopada 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5