Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Kraków: Projekt węzła rozjazdowego Piłsudskiego w budżecie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-04-22 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Projekt węzła rozjazdowego Piłsudskiego w budżecie
fot. ZDMK
ZDMK otworzył oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej i pozyskanie pozwoleń na przebudowę węzła rozjazdowego Piłsudskiego i Straszewskiego. Zmieni się geometria torów. Wystartował tylko jeden podmiot. Prace projektowe i pozyskiwanie pozwoleń ma zająć dziewięć miesięcy.

Przedmiotem przetargu jest dokumentacja projektowa dla węzła rozjazdowego Piłsudskiego wraz z niezbędną przebudową układu drogowo-torowego w Straszewskiego. Rozwiązanie ma uwzględniać zabudowę łuków torowych o maksymalnych promieniach. Torowisko w ciągu Straszewskiego ma zostać skorygowane i dostosowane do istniejącego usytuowania torów (likwidacja kontrałuków torowych). Projektant musi też uwzględnić odcinek Piłsudskiego do przystanku Uniwersytet Jagielloński. Wykonany ma zostać peron przystankowy, który zostanie dosunięty do torowiska (z zachowaniem skrajni). Długość peronu to 45 m, a wysokość – 17 cm nad główką szyny. Zastosowane mają zostać krawężniki typu kassel. Torowisko w Piłsudskiego i Straszewskiego (w kierunku ul. Podwale) ma zostać dostosowane także do skrajni autobusowej.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych oraz pozyskanie wszelkich uzgodnień. Projektant musi też uzyskać ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę. W sumie na całość przeznaczono dziewięć miesięcy.

Wczoraj (21 kwietnia) minął termin składania ofert. Wystartowała jedynie firma Progreg, która wyceniła prace na 169,740 zł, co mieści się w budżecie określonym na 600 tys. zł.

Jak pisaliśmy, równolegle trwa przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i pozyskanie pozwoleń na przebudowę węzła rozjazdowego u zbiegu ulic Dunajewskiego, Podwale i Karmelickiej. Więcej o krakowskich zamierzeniach piszemy tutaj.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5