Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków ponownie zleci na zewnątrz utrzymanie torowisk. Do 2022 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-05-13 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków ponownie zleci na zewnątrz utrzymanie torowisk. Do 2022 r.
fot. MJ
Zarząd Dróg Miasta Krakowa ponownie rozpisał przetarg na utrzymanie, konserwację i naprawy torowisk. Zamówienie obejmuje okres trzech lat do 2022 r. Od lat utrzymaniem torowisk zajmuje się firma ZUE.

Przedmiotem przetargu jest utrzymanie, konserwacja i naprawy torowisk tramwajowych w latach 2019-2022. Zakres prac obejmuje też prowadzenie dyspozytorni do obsługi zadań związanych z realizacją umowy, wykonywanie przeglądów okresowych torowisk, a także napraw awaryjnych. W sumie mowa o 193,61 km pojedynczego toru (zestawienie obejmuje nieczynne torowisko wzdłuż Mrozowej do Walcowni). Nie przewidziano natomiast w tym przetargu, w przeciwieństwie do poprzednich postępowań, zadań związanych z utrzymaniem sieci trakcyjnej, elementów detekcji tramwajowej pracujących w systemach sygnalizacji drogowych, a także podstacji trakcyjnych.

Wykonawca musi dysponować bazą techniczno-administracyjną w Krakowie bądź w promieniu 10 km od miasta. Warunkiem udziału jest też zrealizowanie podobnej usługi w okresie ostatnich trzech lat, dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia oraz odpowiednim sprzętem i pojazdami. O wyborze zdecydują cena (60%), liczba posiadanych pojazdów brygady pogotowia technicznego (20%) oraz okres obowiązywania gwarancji (20%).

Umowa obejmie okres od 1 października 2019 r. do 30 września 2022 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dodatkowych zamówień. Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia co najmniej 36-miesięcznej gwarancji.

Kraków od kilkunastu lat zleca utrzymanie infrastruktury tramwajowej na zewnątrz. Wyspecjalizowała się w tym firma ZUE, która w kolejnych przetargach w zasadzie nie ma konkurencji. Poprzedni, duży przetarg na trzy lata, obejmujący okres do 2021 r., zakończył się niepowodzeniem. Wystartowała jedynie firma ZUE, która jest gotowa wykonać prace za 98,9 mln zł brutto. To znacznie powyżej założeń finansowych miasta, które na zadanie przeznaczył 58,4 mln zł brutto. W tej sytuacji postępowanie unieważniono i został rozpisany przetarg pomostowy, obejmujący dziewięć pierwszych miesięcy 2019 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków. Rusza przebudowa torowiska w Al. Trzech Wieszczów

Przestrzeń

Kraków. Rusza przebudowa torowiska w Al. Trzech Wieszczów

jd/inf. pras. 29 kwietnia 2019

Kraków chroni tramwaje na ul. Długiej dzięki separatorom

Przestrzeń

Kraków chroni tramwaje na ul. Długiej dzięki separatorom

Jakub Dybalski 10 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5