Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Kraków ponownie z przetargiem na dwa elektrobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Magdalena Romanowska

Data publikacji:
2020-08-21 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport publiczny/MPK Kraków

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków ponownie z przetargiem na dwa elektrobusy
fot. MPK Kraków
MPK Kraków ponownie rozpisało przetarg na dostawę dwóch niskopodłogowych autobusów przegubowych zasilanych energią elektryczną. Wcześniejszy przetarg, w którym wystartował tylko Solaris, został unieważniony ponieważ „nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu”.

W lipcu tego roku MPK Kraków ogłosiło przetarg na dostawy dwóch elektrycznych autobusów przegubowych. Na realizację przeznaczono cztery miesiące. Przedmiotem przetargu był zakup dwóch niskopodłogowych autobusów przegubowych zasilanych energią elektryczną, fabrycznie nowych lub używanych, lecz nie starszych niż z roku produkcji 2016 i przebiegu całkowitym nie większym niż 80 000 km każdy. Wykonawca miał dostarczyć też jedną mobilną ładowarkę plug-in o mocy wejściowej 50-60 kW.

Termin składania ofert minął 6 sierpnia. Wystartował jedynie Solaris z ofertą na kwotę 2,498 mln zł netto (3,073 mln zł brutto), w tym 1,213 mln zł netto za jeden autobus i 732,4 tys. zł netto za ładowarkę Ekoenergetyka Plus Charger R 60 kW. Złożona oferta była o niespełna 2,5 tys. zł brutto niższa od zaplanowanego budżetu.

Zleceniodawca kierował się ceną (75%) oraz kryterium technicznym (25%). Pod uwagę brane były gwarancja całopojazdowa, liczba miejsc dostępna z poziomu niskiej podłogi, wyposażenie pojazdu w aktywny tempomat i asystenta prawej strony pojazdu, system ogrzewania (preferowane w całości elektryczne), materiał felg oraz rampa uchylna odkładana ręcznie. W informacji o wyniku postępowania MPK podało: „iż postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 93 ust 1 pkt Pzp, ponieważ nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu”.

W związku z tym MPK rozpisało nowy przetarg. Jego przedmiotem również jest dwóch niskopodłogowych autobusów przegubowych zasilanych energią elektryczną, fabrycznie nowych lub używanych, o przebiegu całkowitym nie większym niż 80 000 km każdy. Zmienił się tylko maksymalny wiek autobusów – mają to być pojazdy nie starsze niż z roku produkcji 2015, podczas gdy w poprzednim przetargu była mowa o „nie starszych niż z roku produkcji 2016”.

Przedmiotem zamówienia jest również dostawa jednej mobilnej ładowarki (urządzenia ładującego za pośrednictwem złącza plug-in) dedykowanej do każdego oferowanego autobusu oraz dostawę wyposażenia elektronicznego (zamontowanych w autobusach dedykowanych urządzeń i systemów), niezbędnego oprogramowania, dokumentacji i przeprowadzenie szkoleń.

Kryteriami są ponownie cena (75 proc.) i kryterium techniczne (25 proc.). Termin składania ofert mija 25 września 2020 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Volvo dostarczy elektryczne autobusy miejskie do Gliwic

Mobilność

Volvo dostarczy elektryczne autobusy miejskie do Gliwic

inf. pras/mr 20 sierpnia 2020

Kto dostarczy 530 elektrobusów do Hamburga? Solaris na liście  dostawców

Mobilność

Kto dostarczy 530 elektrobusów do Hamburga? Solaris na liście dostawców

Magdalena Romanowska 20 sierpnia 2020

Zielona Góra: Stabilna sytuacja MZK mimo trudności

Komunikacja

Zielona Góra: Stabilna sytuacja MZK mimo trudności

Roman Czubiński 21 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5