Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Kraków podpisał umowę z ZUE na przebudowę tramwaju do Bronowic

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-09-04 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZUE SA

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków podpisał umowę z ZUE na przebudowę tramwaju do Bronowic
fot. Obbie, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commonsRóg ulic Bronowickiej i L. Rydla w Krakowie
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie podpisał umowę z ZUE na przebudowę ciągu ulic Królewska, Podchorążych, Bronowicka w Krakowie wraz z przebudową torowiska tramwajowego, sieci trakcyjnej, odwodnieniem, oświetleniem i przebudową kolidującej infrastruktury technicznej. Wartość umowy wynosi 77 mln zł brutto, a termin realizacji zadania to 12 miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie ciągu ulic Królewska, Podchorążych, Bronowicka w Krakowie. Pracami będzie objęty odcinek od skrzyżowania al. Mickiewicza, al. Słowackiego, Karmelickiej i Królewskiej (wraz z tarczą skrzyżowania) do skrzyżowania z ul. Rydla wraz z pętlą tramwajową Bronowice.

Zakres robót obejmuje wykonanie m.in.: układu drogowego i torowego, węzła rozjazdowego, sterowania i ogrzewania zwrotnic, odwodnienia drogi i torowiska, sieci trakcyjnej wraz z kablami trakcyjnymi, oświetlenia ulicznego, a także przebudowę i zabezpieczenie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, sygnalizacji świetlnej na pięciu skrzyżowaniach, tablic informacji pasażerskich DIP, sieci elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych, zieleni, małej architektury oraz docelowej organizacji ruchu.

– Bardzo cieszymy się z pozyskania kontraktu na prace modernizacyjne w Krakowie. Jest to kolejny projekt, jaki zrealizujemy na rynku infrastruktury miejskiej. ZUE aktywnie uczestniczy w tego typu przetargach, w tym roku pozyskaliśmy 5 zleceń z zakresu infrastruktury tramwajowej w różnych miastach Polski. Całościowy portfel zamówień Grupy ZUE opiewa obecnie na ok. 2,3 mld zł – powiedział Wiesław Nowak, prezes zarządu ZUE.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków: Będzie awaryjna naprawa torowiska w al. Solidarności

Przestrzeń

Kraków: Będzie awaryjna naprawa torowiska w al. Solidarności

Witold Urbanowicz 30 sierpnia 2018

Drogie utrzymanie torowisk w Krakowie. Brakuje niemal połowy kwoty

Przestrzeń

Drogie utrzymanie torowisk w Krakowie. Brakuje niemal połowy kwoty

Witold Urbanowicz 24 sierpnia 2018

Kraków: Siedmiu chętnych na tramwaj do Mistrzejowic w ramach PPP

Przestrzeń

Kraków: Siedmiu chętnych na tramwaj do Mistrzejowic w ramach PPP

Witold Urbanowicz 26 lipca 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5