Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków podpisał umowę na koncepcję tramwaju Cichy Kącik – Azory

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-03-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Kraków podpisał umowę na koncepcję tramwaju Cichy Kącik – Azory
mat. UM Kraków
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie podpisał w zeszłym tygodniu umowę na wykonanie wielowariantowej koncepcji budowy nowej trasy tramwajowej łączącej Cichy Kącik i Azory, z tunelem pod torami kolejowymi. Zamówienie trafiło do firmy Fehlings Krug Polska.

Przedmiotem ponowionego zamówienia jest opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji budowy linii tramwajowej Cichy Kącik – Azory wraz z niezbędną infrastrukturą oraz uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Wykonawca ma zaprezentować kilka wariantów linii.

Punktem wyjściowym jest budowa dwutorowej linii o wydzielonym torowisku od ul. Opolskiej do istniejącej pętli Cichy Kącik. Założono przebieg wzdłuż Weissa, Głowackiego i Piastowskiej. Jej długość to ok. 3000 m. Rozważona ma być też koncepcja budowy linii z pętli Cichy Kącik do Królowej Jadwigi. Więcej o zamówieniu pisaliśmy przy pierwszym przetargu.Termin składania ofert minął pod koniec października 2020 r. Wystartowało pięć firm z ofertami na kwoty od 949,6 tys. zł do 1,685 mln zł. To powyżej budżetu określonego na 500 tys. zł. Ostatecznie zamawiający postanowił zwiększyć środki i na początku lutego rozstrzygnął postępowanie. Wygrała firma Fehlings Krug Polska z ofertą na kwotę 982,7 tys. zł brutto. Jednocześnie odrzucono trzy oferty.

Na realizację opracowania przeznaczono 21 miesięcy. Wariant przebiegu powinien być wybrany w tym roku, a decyzja środowiska ma zostać uzyskana w przyszłym roku. Po jej uzyskaniu ZIM planuje ogłosić przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5