Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Pętla Nowy Bieżanów Południe z ładowarkami

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-08-08 14:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Pętla Nowy Bieżanów Południe z ładowarkami
fot. Martyn Janduła
MPK w Krakowie prowadzi przetarg na zaprojektowanie i budowę stacji ładowania pantografowego dla autobusów elektrycznych. Obiekt, który ma stanąć na pętli Nowy Bieżanów Południe przy ul. Aleksandry, ma powstać w ciągu 11 miesięcy od zawarcia umowy.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez MPK w Krakowie jest zaprojektowanie oraz budowa stacji ładowania pantografowego autobusów elektrycznych wraz z towarzysząca infrastrukturą na terenie pętli autobusowej Nowy Bieżanów Południe przy ul. Aleksandry. Obecnie kończą tam linie 173 i 503. W skład stacji wchodzą m.in. transformator, rozdzielnia SN. Moc zainstalowana określona jest na 250,0 kW.

Termin składania ofert mija 22 sierpnia. O wyborze zadecydują cena (90%), a także okres gwarancji na stanowisko ładowania pantografowego (10%). Na realizację zamówienia przeznaczono do 11 miesięcy.

Kraków był pierwszym polskim miastem, w którym została uruchomiona regularna linia obsługiwana autobusami elektrycznymi. Obecnie MPK eksploatuje cztery elektryczne Solarisy o długości 8,9 m oraz dwa 12-metrowe. Jesienią zeszłego roku MPK podpisało z producentem umowę na 20 elektryków, w tym trzy pojazdy 18-metrowe. Plany na najbliższe lata zakładają możliwość zakupu do 150 autobusów elektrycznych, z czego 100 to pojazdy przegubowe.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5