Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Kraków opóźnia oferty na tramwaje o kolejny miesiąc

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-07-29 15:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków opóźnia oferty na tramwaje o kolejny miesiąc
fot. Anna Duda, UM Kraków
Kraków po raz czwarty wydłuża termin składania ofert w przetargu ramowym na dostawy do 60 nowych tramwajów. Potencjalnych wykonawców – jeśli nie będzie dalszych zmian – poznamy w II połowie września.

Przedmiotem ogłoszonego przed majówką przetargu są dostawy – w ramach umowy ramowej – do 60 nowych, niskopodłogowych tramwajów przegubowych. Długość tramwaju określono na 30-37 m. Tramwaj musi posiadać obszar o obniżonej podłodze, stanowiący co najmniej 85% powierzchni całej podłogi. Więcej tutaj.

Pierwotnie oferty mieliśmy poznać 19 czerwca, ale termin ten był dwukrotnie zmieniany. Ostatnio na 19 sierpnia, wraz z istotną zmianą kryteriów oceny – m.in. dot. liczby członów, rodzaju oraz konstrukcji wózków czy niskiej podłogi.

Po pytaniach startujących MPK dokonał kolejnej zmiany i przesunął termin składania ofert – na 17 września. Uszczegółowiono też podkryterium wózków jezdnych, odpowiadające za 6% oceny ofert. Do tej pory sześć punktów można było otrzymać za wózki obrotowe, z czopem skrętu, posiadające belkę bujakową, pięć punktów za wózki obrotowe, z łożyskiem skrętu, posiadające belkę bujakową oraz cztery punkty za wózki jezdne obrotowe inne niż wcześniej wymienione (wcześniej zero punktów). Zasady rozdziału sześciu i pięciu punktów pozostają niezmienione, ale teraz dwa punkty można otrzymać za wózki obrotowe, inne niż wcześniej wymienione, ze wzdłużnym zestawem kołowym. Natomiast za wózki obrotowe innego rodzaju, niż wcześniej wymienione, przyznawane będzie zero punktów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5