Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków ogłosi nowy przetarg na Krakowską i Dietla

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-06-15 12:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków ogłosi nowy przetarg na Krakowską i Dietla
mat. ZIKiT
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu podjął decyzję o unieważnieniu przetargu na przebudowę torowiska tramwajowego i jezdni w ciągu Krakowskiej i Dietla. Wpłynęła jedna oferta, znacznie przekraczająca budżet zamawiającego. Zamawiający zapowiada nowe postępowanie po aktualizacji kosztorysu i warunków udziału.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu ulic Krakowskiej na odcinku od ul. Rollego do ul. Dietla wraz z przebudową układu drogowego, chodników, ścieżek, towarzyszącej infrastruktury technicznej, węzła rozjazdów Krakowska – Dietla – Stradomska. W zakres prac wchodzą także przebudowa ul. Dietla na odcinku od ul. Bożego Ciała do ul. Augustiańskiej oraz przebudowa istniejącego mostu Piłsudskiego przez rzekę Wisłę.

W postępowaniu wzięło udział jedynie konsorcjum ZUE i KZN Rail, które swoją ofertę wyceniło na 85,4 mln zł brutto. To znacznie powyżej budżetu zamawiającego, który został określony na kwotę 56,5 mln zł brutto.

Komisja przetargowa podjęła w czwartek 14 czerwca decyzję o unieważnieniu przetargu. Jak zauważył ZIKiT, kwota jedynej oferty o 50% przekracza budżet zamawiającego. Ponadto jest wyższa niż budżet przewidziany na przebudowę trasy tramwajowej w ciągu Królewskiej, Podchorążych, Bronowickiej, gdzie zakres prac jest znacznie większy.

ZIKiT zapowiada ogłoszenie nowego przetargu. Wpierw jednak zaktualizowany zostanie kosztorys oraz zmienione warunki udziału.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków: Tramwaj na Krakowskiej i Dietla znacznie ponad budżetem

Komunikacja

Kraków: Tramwaj na Krakowskiej i Dietla znacznie ponad budżetem

Witold Urbanowicz 11 czerwca 2018

Kraków. Rusza przetarg na tramwaj PPP do Mistrzejowic

Prawo & Finanse

Kraków. Rusza przetarg na tramwaj PPP do Mistrzejowic

jd/inf. pras. 06 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5