Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków „odklei” tramwaj od Tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
18-01-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Kraków „odklei” tramwaj od Tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej
fot. MPK Kraków
Ostatnie dyskusje i konsultacje społeczne miały przekonać władze Krakowa do zmiany w podejściu do planowania komunikacji szynowej. Miasto zapowiada rezygnację z torowiska tramwajowego wzdłuż Tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej – w zamian tramwaj miałby być prowadzony bliżej centrum miasta.

Dotychczasowe plany Krakowa często nie zyskiwały społecznej akceptacji. Tramwaj często stanowił część wielkich inwestycji drogowych, czego najnowszym przykładem jest Trasa Łagiewnicka. Dlatego też, wobec krytyki, miasto zapowiada zmiany – chociażby w kontekście budowy torowiska, które miały być częścią Tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej, stanowiących przedłużenie Trasy Łagiewnickiej. W tym wariancie tramwaj przebiegałby przez mało zaludnione tereny, a w dodatku proponowane rozwiązania oznaczałyby sporą ingerencję w zieleń.

– Zespół z Politechniki proponuje wyznaczenie linii tramwajowej w innej lokalizacji, która byłaby bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, tak jeśli chodzi o możliwość przewiezienia większej liczby pasażerów, jak i możliwości uzyskania pozytywnych ocen ze strony instytucji europejskich, które mogłyby udzielić dofinansowania – informuje Andrzej Kulig, wiceprezydent Krakowa.

Nowa trasa, jak informuje Dziennik Polski, miałaby przebiegać bliżej centrum – od skrzyżowania ul. Monte Casino i Kapelanka, w ciągu ul. Zielińskiego, tunelem do pętli Cichy Kącik i rejon ul. Piastowskiej. Dzięki temu komunikacja szynowa obsługiwałaby bardziej zaludnione obszary miasta. Miasto uważa, że po zbudowaniu Tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej można też wrócić do tematu niedawno zarzuconej koncepcji tramwaju wzdłuż Alei Trzech Wieszczów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5