Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Nowy przetarg na analizę przedłużenia tramwaju z Małego Płaszowa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-12-16 17:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Nowy przetarg na analizę przedłużenia tramwaju z Małego Płaszowa
fot. MPK Kraków
Kraków rozpisał nowy przetarg na wykonanie wielowariantowej koncepcji budowy nowej linii tramwajowej, łączącej istniejącą trasę w Małym Płaszowie z węzłem drogowym Kraków Przewóz, gdzie zaplanowano terminal autobusowy i parking przesiadkowy. Elementem inwestycji jest też rozbudowa ulicy Domagały w obszarze Rybitw. Opracowanie będzie się też odnosić do kwestii budowy linii tramwajowej od ulicy Śliwiaka do osiedla Złocień.

Przewidziano wytrasowanie linii tramwajowej w ciągu Lipskiej, Surzyckiego, Rybitwy, Botewa i Śliwiaka do węzła drogowego z S7. Autorzy powinni wykonać też studium koncepcyjne linii tramwajowej w przebiegu od ulicy Śliwiaka do osiedla Złocień. Wykonawca przedstawi kilka wariantów przebiegu. Szczegółowo o zamówieniu pisaliśmy przy pierwszym przetargu.

Termin składania ofert mija 18 stycznia. O wyborze zdecydują cena (55%) oraz dodatkowe doświadczenie osób wskazanych do realizacji zamówienia (45%). Szacunkowa wartość zamówienia to 1,342 mln zł. Na realizację zamówienia przeznaczono 80 tygodni.

Poprzednie postępowanie w sierpniu wybrała firma Sweco Consulting, która zaoferowała wykonanie usługi za 1,086 mln zł brutto. Odwołanie wniósł drugi z kolei wykonawca i zamawiający uznał je w całości, przystępując do wyjaśnienia prawdziwości informacji i oświadczeń wykonawców w zakresie spełnienia warunków udziału, a także kryterium dodatkowego doświadczenia osób wskazanych do realizacji zamówienia. W międzyczasie jednak upłynął termin związania ofertą i ważności wadium. Sweco nie zgodziło się na przedłużenie terminu. Zamawiający uznał, że nie jest w stanie podnieść wynagrodzenia do wysokości kolejnej oferty – tj. 1,126 mln zł – i postępowanie unieważniono.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5