Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kraków: Nowe przyspieszone linie aglomeracyjne i wzmocnienia komunikacji

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Madrjas

Data publikacji:
2021-08-30 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Nowe przyspieszone linie aglomeracyjne i wzmocnienia komunikacji
fot. UM Kraków/Jan Graczyński
Kraków: Nowe przyspieszone linie aglomeracyjne i wzmocnienia komunikacji
Kraków: Nowe przyspieszone linie aglomeracyjne i wzmocnienia komunikacji
W poniedziałek, 30 sierpnia ruszyły dwie nowe przyspieszone linie aglomeracyjne nr 307 i 337. To oferta dla mieszkańców gmin Michałowice i Zielonki. Miasto chwali się też większą liczbą kursów komunikacji.

Urząd miasta podkreśla, że inicjatywa uruchomienia nowych linii aglomeracyjnych jest częścią działań podejmowanych przez Zarząd Transportu Publicznego i elementem polityki zrównoważonego transportu Krakowa. Budowanie konkurencyjnej sieci transportu, alternatywy dla transportu indywidualnego, dotyczy nie tylko samego miasta, ale całej aglomeracji. – Mamy nadzieję, że nowe linie będą równie popularne, jak linia nr 304 do Wieliczki, którą od początku uruchomienia kilkukrotnie wzmacniano. Nadal możliwe jest uruchomienie podobnych połączeń do gmin Niepołomice i Wielka Wieś, a w dalszej perspektywie do Skawiny czy do Liszek – powiedział Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie cytowany w komunikacie.

Trasę nowych autobusów, wraz z podsumowaniem pozostałych w funkcjonowaniu linii aglomeracyjnych na terenie gmin Michałowice i Zielonki, można znaleźć tutaj.

W ostatnich dniach miasto dwukrotnie informowało o zwiększeniu częstotliwości kursowania tramwajów i autobusów. - Wzmocnienie komunikacji miejskiej ma zachęcić pasażerów, którzy zmienili swoje nawyki transportowe podczas trwającej pandemii, aby powrócili do ekologicznego i bezpiecznego środka transportu, którym są krakowskie autobusy i tramwaje - podkreśla magistrat. 

Po wzmocnieniu osiem linii tramwajowych kursuje co 7,5 minuty w szczycie, pozostałe co 15 minut. Z taki częstotliwościami kursują też 32 linie autobusowe - podaje ZTM. 

Zarząd Transportu Publicznego zachęca do „subskrybowania” półrocznego biletu 5+1. Koszt zakupu takiego biletu to 420 zł w przypadku biletu normalnego i 210 zł w ramach taryfy ulgowej.Osoby, które zdecydują się na bilet 5+1 nie będą musiały płacić z góry całej kwoty. Należność będzie pobierana automatycznie co miesiąc z podpiętej przez pasażera karty płatniczej. Oferta biletu 5+1 jest możliwa do nabycia wyłącznie przez osoby posiadające Kartę Krakowską. Do założonego konta trzeba dodać posiadaną już Kartę z uprawnieniami mieszkańca w formie mobilnej lub zapisaną na karcie plastikowej. Koszt miesięczny wyniesie przez pierwsze pięć miesięcy 80 zł, a za szósty miesiąc 20 zł lub w przypadku biletu ulgowego – 40 zł przez pierwsze pięć miesięcy i 10 zł za szósty miesiąc. Warunkiem skorzystania z tańszego biletu w szóstym miesiącu jest brak przerw pomiędzy ważnością poszczególnych biletów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowa bezpłatna aplikacja ułatwi zamawianie Tele-busa

Komunikacja

Nowa bezpłatna aplikacja ułatwi zamawianie Tele-busa

Jakub Rösler 25 sierpnia 2021

W Krakowie już komplet 50 Lajkoników

Komunikacja

W Krakowie już komplet 50 Lajkoników

Redakcja 19 sierpnia 2021

Kraków pożegnał niezmodernizowane tramwaje GT8S

Komunikacja

Kraków pożegnał niezmodernizowane tramwaje GT8S

Redakcja 30 lipca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5