Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Kraków. Na Dietla testowo auta będą parkować na ulicy całą dobę

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2018-04-11 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków. Na Dietla testowo auta będą parkować na ulicy całą dobę
fot. Krzysztof Kalinowski/ZIKiT
Krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zapowiada, że w przeciągu kilku tygodni wprowadzi testowe rozwiązanie na ul. Dietla, możliwość postoju dla samochodów na skrajnym pasie przez całą dobę. Dotychczas samochody mogły tam parkować w godzinach nocnych i w weekendy. ZIKiT będzie na bieżąco monitorował wprowadzone zmiany i w razie konieczności je modyfikował.

Od dłuższego czasu do ZIKiT wpływały wnioski od mieszkańców, którzy oczekiwali możliwości całodobowego parkowania samochodów na ulicy Dietla. Jednocześnie w weekendy zaobserwowano większą aktywność mieszkańców na Plantach Dietlowskich.

– Wpływ na to ma oczywiście fakt, że wtedy więcej ludzi ma wolny czas. Wieczorami i w weekendy piesi mają do przekroczenia jeden pas ruchu, a nie dwa. Ze względu na mniejszą prędkość aut, na ulicy jest zdecydowanie ciszej. To z pewnością zachęca do wejścia na środkowy pas zieleni - mówi Łukasz Franek, wicedyrektor ZIKiT. - Nadchodzi wiosna, więc to miejsce może się cieszyć jeszcze większą popularnością.

Dla pieszych i kierowców

Wprowadzając testowo całodobowe parkowanie na ul. Dietla po obu stronach, pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Bożego Ciała, a ul. Starowiślną ZIKiT chce sprawdzić, czy uda się dzięki temu całkowicie pogodzić interesy kierowców i pieszych. Z drugiej strony liczy, że uspokojony ruch na ulicy Dietla zachęci mieszkańców do spacerowania po Plantach.

Rozwiązanie ma charakter testowy, dlatego szlak rowerowy prowadzący przez Planty zostanie utrzymany.

Wraz ze zmianami w organizacji ruchu, za pracę zabierze się też Zarząd Zieleni Miejskiej, który rozpocznie rewitalizację Plant Dietlowskich. Zieleń zostanie uzupełniona i na nowo zaplanowana. W połączeniu z mniej intensywnym ruchem samochodowym Planty będą pełnić rolę pełnowartościowego lokalnego parku.

Płynność ruchu zostanie zachowana

Według krakowskich urzędników obecna sytuacja na ulicy Dietla wskazuje, że nie ma przeciwwskazań, by parkowanie było możliwe cały dzień. Zarówno analizy ruchu samochodowego w oparciu o dane z kamer, obserwacja sytuacji wieczorami i w weekendy, wskazują, że parkowanie całodobowe nie będzie przeszkodą w płynnym ruchu na tej ulicy. Kierowcy sprawnie zjeżdżają z dwu pasów na jeden i nie dochodzi do długotrwałych zatrzymań ruchu.

Wprowadzenie możliwości zatrzymywania się przez cały dzień będzie też z pewnością testem dotyczącym wpływu dostępności ulicy dla samochodów na wielkość obrotów handlowych i usług. Miejsca postojowe na Dietla mogą być wykorzystywane zarówno przez osoby mające interesy na samej Dietla, jak i dla tych, którzy wybierają się w głąb Kazimierza.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Świętokrzyska z „kopertami” dla dostawczaków

Komunikacja

Warszawa. Świętokrzyska z „kopertami” dla dostawczaków

Jakub Dybalski 29 marca 2018

Chodniki już nie dla pieszych?

Przestrzeń

Chodniki już nie dla pieszych?

Jakub Dybalski 10 marca 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5