Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Na Bronowicach powstanie parking oraz dworzec autobusowy. Rusza przetarg

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-05-2019
Ostatnia modyfikacja:
22-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Kraków: Na Bronowicach powstanie parking oraz dworzec autobusowy. Rusza przetarg
fot. GSV
Spółka Miejska Infrastruktura w Krakowie ogłosiła przetarg na projekt i budowę węzła przesiadkowego na Bronowicach. Wewnątrz łącznicy Balickiej i Armii Krajowej powstać mają dworzec autobusowy wraz z parkingiem przesiadkowym. W ramach opcji założono budowę kładki do przystanku kolejowego.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego wraz z parkingiem P&R Bronowice i terminalem autobusowym. Zintegrowany węzeł przesiadkowy, lokalizuje się w obrębie istniejącego, dwupoziomowego skrzyżowania ulic: Armii Krajowej – Bronowickiej – Balickiej.

Dworzec zlokalizowany będzie wewnątrz łącznicy węzła drogowego ul. Balickiej i Armii Krajowej. Zaprojektowanych zostanie sześć peronów dwustronnych. Zadaszenie dworca autobusowego stanowić będzie pierwszą kondygnację parkingu dla samochodów osobowych, na którym kierowcy pozostawiając swój pojazd będą mogli skorzystać z transportu publicznego. W sumie przewidziano 200 miejsc postojowych, choć parking może zostać rozbudowany.

Termin składania ofert mija 24 czerwca. O wyborze zdecydują cena (60%), okres gwarancji (15%), czas realizacji robót budowlanych (15%) oraz czas wyłączenia ruchu tramwajowego w ciągu Bronowickiej i Balickiej (10%).

Termin realizacji zamówienia wynosi 123 tygodnie od daty zawarcia umowy, przy założeniu, że czas na uzyskanie ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę wyniesie 10 tygodni od złożenia wniosku a czas realizacji robót budowlanych wyniesie 85 tygodni. Prawem opcji objęta jest kładka pieszo-rowerowa nad ul. Armii Krajowej, która zapewni dojście do przystanków kolejowych. Prace powinny zakończyć się najpóźniej do 10 grudnia 2021 r.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5