Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Mieszkańcy popierają zagospodarowanie bulwarów wiślanych

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-05-20 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Kraków

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Mieszkańcy popierają zagospodarowanie bulwarów wiślanych
mat. UM Kraków
Znane są wyniki konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania bulwarów wiślanych w Krakowie. Zarząd Zieleni Miejskiej opublikował raport podsumowujący uwagi. Wśród nich znalazły się m.in. dodatkowe rozwiązania dla rowerzystów, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami czy większa liczba nasadzeń.

Rewitalizacja jest jednym z elementów sztandarowego projektu miejskiego „Wisła łączy”. Zakłada ona spójne zagospodarowanie nie tylko otoczenia Wisły, ale również jej przyległych dopływów, tak, aby połączyć w nowy sposób cały Kraków.

Przeważająca część uczestników wypowiedziała się za potrzebą rewitalizacji bulwarów wiślanych. Do procesu konsultacyjnego włączyli się również radni dzielnicowi, którzy swoje uwagi oraz opinie zgłosili w postaci uchwał. Uczestnicy konsultacji w większości zgadzali się z celami, które przyświecały prezentowanej koncepcji, zgłoszone przez nich uwagi zostały poddane analizie. Uwagi, które były zgodne z uwarunkowaniami przestrzennymi, krajobrazowymi i historycznymi, zostały uwzględnione w projekcie koncepcyjnym.

Najczęstsze zgłoszenia mieszkańców wobec przedstawionej koncepcji dotyczyły poszerzenia drogi dla rowerów do szerokości minimum 3 metrów. Pojawiły się także uwagi dotyczące odpowiedniego oznakowania tras rowerowych i pieszych (SIM, oznakowanie poziome i pionowe), materiałów wykończeniowych nawierzchni, wskazania miejsc pod instalacje artystyczne oraz plenerowe galerie, likwidacji miejsc parkingowych, rozwiązań połączeń komunikacyjnych DDR.

Mieszkańcy zwracali również uwagę na konieczność zaakcentowania przebiegu „Honorowego południka krakowskiego”, ujednolicenia mebli miejskich w przestrzeni, udostępnienia oraz nadania funkcji pomieszczeniom znajdującym się w murach oporowych bulwarów (wnęki), wprowadzenia odpowiednich zabezpieczeń w bliskim sąsiedztwie z brzegiem rzeki, utworzenia połączenia komunikacyjnego w formie schodów z bulwarów na most Kotlarski, łączących go z Bulwarem Kurlandzkim po stronie Grzegórzek oraz z Bulwarem Podolskim od strony Zabłocia.

Dla uczestników konsultacji ważne jest, by wskazać miejsca pod mobilne punkty kawiarniane, uwzględnić dodatkowe toalety publiczne oraz punkty serwisowe dla rowerów i stojaki rowerowe. Szczególną uwagę zwrócono na dostosowanie przestrzeni dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, m.in. poprzez budowę windy, wykonania gładkich najazdów. Pojawiła się również kwestia umowy dzierżawy pali cumowniczych dla barek, wprowadzenia dodatkowych nasadzeń drzew oraz dostosowania nasadzeń roślin do okresowego zalewania terenu.

Teraz projekt koncepcyjny, uwzględniający uwagi uczestników konsultacji wraz z raportem zostanie przekazany do zaopiniowania stosownych służb. Po uchwaleniu projektu miejscowego planu „Bulwary Wisły II” i uzyskaniu niezbędnych, pozytywnych opinii odpowiednich służb, ZZM przystąpi do sporządzenia projektu budowlanego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5