Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kraków kupuje tramwaje. Przetarg ramowy do 50 wozów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-08-17 09:44
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków kupuje tramwaje.  Przetarg ramowy do 50 wozów
fot. Martyn Janduła
MPK w Krakowie ogłosiło przetarg ramowy na dostawę nie więcej niż 50 tramwajów przegubowych od długości od 32 do 35 metrów. Cena o wyborze zdecyduje tylko w 40%. Tramwaje mają mieć możliwość jazdy bez zasilania z sieci trakcyjnej na dystansie co najmniej 3 km. 

Ruszył zapowiadany przetarg MPK Kraków na dostawę nowych tramwajów. Postępowanie zakłada zakup nie więcej niż pięćdziesięciu nowych, niskopodłogowych, przegubowych wagonów tramwajowych w ramach umowy ramowej, przy czym pierwsze zamówienie obejmie 35 sztuk. Jednokierunkowe tramwaje mają mieć długość od 32 do 35 metrów. Wykonawca będzie musiał zapewnić wyposażenie i narzędzia specjalne.

Przewoźnik chce uzyskać dofinansowanie unijne dla projektu, co będzie determinować zapewne wypełnianie umowy ramowej. Zgodnie ze specyfikacją pojazdy mają posiadać co najmniej 60% niskiej podłogi, a także być przystosowane do jazdy bez zasilania z sieci trakcyjnej na dystansie co najmniej 3000 metrów. Więcej o specyfikacji piszemy tutaj.

Termin składania ofert mija 10 października br. Najważniejszym parametrem, decydującym o wyborze, są parametry techniczne. Ocenie podlegają wózki jezdne, silnik trakcyjny, przekładnia mechaniczna, koła, podłoga w przedziale pasażerskim, system ogrzewania i schładzania powietrza w tramwaju, otwory okienne w przedziale. Waga tego kryterium wynosi 50 %. Druga w kolejności jest cena, której waga wynosi 40%. Pozostałe parametry podlegające ocenie: gwarancja na każdy tramwaj ponad 36 miesięcy (2%), podatność do przemieszczenia się elementów ramy wózka (2%), szerokość światła otwartych drzwi dwuskrzydłowych (2%), ukształtowanie ściany czołowej dla podniesienia bezpieczeństwa przechodniów (2%) oraz koszt eksploatacji (2%).

Obecnie najnowszymi tramwajami we flocie MPK są Krakowiaki, dostarczone z zeszłym roku przez Pesę, choć z problemami i opóźnieniami. Pojazdy o długości ok. 43 metrów dzierżą miano najdłuższych w kraju. Wcześniej przewoźnik sprowadzał używane wozy, a także kupował tramwaje Bombardiera.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kary za Krakowiaki. Zostaną w Krakowie czy wrócą do Unii?

Prawo & Finanse

Kary za Krakowiaki. Zostaną w Krakowie czy wrócą do Unii?

Witold Urbanowicz 20 stycznia 2017

Kraków wyposaży GT8S w człony niskopodłogowe

Komunikacja

Kraków wyposaży GT8S w człony niskopodłogowe

Witold Urbanowicz 12 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5