Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Koncepcja tramwaju na Azory dalej droga

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-10-30 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Koncepcja tramwaju na Azory dalej droga
fot. Mach240390, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Kraków otworzył oferty w nowym przetargu na wykonanie wielowariantowej koncepcji budowy nowej trasy tramwajowej łączącej Cichy Kącik i Azory, z tunelem pod torami kolejowymi. O zamówienie stara się pięć podmiotów.

Przedmiotem ponowionego zamówieni a jest opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji budowy linii tramwajowej Cichy Kącik-Azory wraz z niezbędną infrastrukturą oraz uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Wykonawca ma zaprezentować min. trzy warianty linii.

Punktem wyjściowym jest budowa dwutorowej linii o wydzielonym torowisku od ul. Opolskiej do istniejącej pętli Cichy Kącik. Jej długość to ok. 3000 m. Rozważona ma być też koncepcja budowy linii z pętli Cichy Kącik do Królowej Jadwigi. Więcej o zamówieniu pisaliśmy przy pierwszym przetargu.

Dzisiaj minął termin składania ofert. Wystartowało pięć firm z ofertami na kwoty od 949,6 tys. zł do 1,685 mln zł. Najtańszą ofertę złożył Progreg. Choć propozycje są tańsze niż w pierwszym przetargu, gdzie mieściły się w przedziale od 1,098 mln zł do 2,071 mln zł, to nadal przekraczają budżet, który pozostaje niezmiennie na poziomie 500 tys. zł.

Jeśli zamawiający dołoży środków, to o wyborze zdecydują cena (60%), wydłużenie podstawowego okresu gwarancji jakości i rękojmi na dokumentację wchodzącą w skład przedmiotu umowy (40%). Na realizację przeznaczono 21 miesięcy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków wybrał projektanta przebudowy torów w al. Solidarności

Przestrzeń

Kraków wybrał projektanta przebudowy torów w al. Solidarności

Witold Urbanowicz 19 października 2020

Dwunasty Lajkonik już w Krakowie, dwa kolejne Lajkoniki na linii

Komunikacja

Dwunasty Lajkonik już w Krakowie, dwa kolejne Lajkoniki na linii

inf. pras 08 października 2020

Wystartowały strategiczne inwestycje na północy Krakowa

Przestrzeń

Wystartowały strategiczne inwestycje na północy Krakowa

Robert Siemiński 27 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5