Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Kolejne odkrycie na przebudowie Krakowskiej

Dalej Wstecz
Autor:

UM Kraków

Data publikacji:
2020-06-02 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Kraków

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Kolejne odkrycie na przebudowie Krakowskiej
fot. ZDMK
Podczas prac na południowej jezdni ulicy Dietla w rejonie skrzyżowania z ul. Krakowską odkryto konstrukcję kamienną – prawdopodobnie drugi przyczółek mostu. Teraz wykonawca remontu czeka na decyzje konserwatora dotyczące dalszego postępowania – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Po dokonaniu kamiennego odkrycia, wykonawca zawiadomił służby konserwatorskie. Na miejscu czynności podjął nadzór archeologiczny. Do czasu ustalenia przez konserwatora sposobu postępowania ze znaleziskiem, wykonawca będzie prowadził pracę z pominięciem tego miejsca.

Prace na ulicy Krakowskiej rozpoczęły się w marcu ubiegłego roku. W ich ramach przebudowywane jest torowisko tramwajowe na odcinku od ul. Rollego do ul. Dietla wraz z układem drogowym, chodnikami, ścieżkami, towarzyszącą infrastrukturą techniczną oraz węzłem na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej, Dietla i Stradomska. Dodatkowo przebudowywana jest ul. Dietla, na odcinku od ul. Bożego Ciała do ul. Augustiańskiej, a także modernizowany jest most Piłsudskiego.

Zakończenie inwestycji planowane jest we wrześniu br. Wpływ na ten termin może mieć ogłoszony stan epidemii w Polsce oraz zalecenia konserwatorskie dotyczące znaleziska po stronie południowej ul. Dietla.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5