Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kraków. Flixbus uruchomił własną obsługę na dworcu MDA

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2019-01-30 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków. Flixbus uruchomił własną obsługę na dworcu MDA
fot. dworzec MDA
Od stycznia pasażerowie FlixBusa mogą zaobserwować ważne zmiany na krakowskim dworcu MDA. Powstały tam dedykowane stanowiska dla kursów FlixBusa, oznaczone w charakterystycznej dla operatora zielonej kolorystyce. Dodatkowym usprawnieniem jest uruchomienie tzw. zespołu wsparcia operacyjnego.

Autobusy FlixBusa odjeżdżać będą ze stanowisk G15 i G16 na płycie górnej dworca. Dodatkowo, w wysokim sezonie, czyli od 16 maja, FlixBus operował będzie również na peronie G14. Część dworca nad stanowiskami oraz słupy podtrzymujące zostały oznaczone w charakterystyczne, zielone barwy i wizualizacje FlixBusa. Co więcej, od 21 stycznia w Krakowie działa zespół wsparcia operacyjnego, który funkcjonuje już we Wrocławiu. Asystenci operacyjni będą wspierać proces odprawy kursów FlixBusa, dokonywać kontroli, udzielać informacji pasażerskiej oraz współpracować z dworcem MDA w zakresie optymalizacji procesu odpraw.

Od początku wejścia FlixBusa na rynek polski, Kraków był jednym z trzech głównych centrów przesiadkowych. – Dworzec MDA w Krakowie obsługuje obecnie ponad 70 krajowych i zagranicznych kursów dziennie w ramach blisko 20 linii, a w wysokim sezonie liczba ta przekracza nawet 100 kursów dziennie – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska – Globalnie w 2018 roku FlixBus odnotował łącznie 40% wzrost liczby połączeń – z 250 000 do 350 000 dziennie. Przyczynił się do tego nie tylko start operacyjny w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych i rozwinięcie oferty w pozostałych 27 krajach. W Niemczech uruchomiony został też pierwszy zielony pociąg FlixTrain, natomiast we Francji pierwszy dalekobieżny autobus elektryczny.

Z Krakowa można dojechać Flixbusem bezpośrednio do ponad 60 miast, w tym m.in. do Szczecina, Zielonej Góry, Przemyśla, Gdańska, Berlina, Amsterdamu, Wiednia czy Zagrzebia. Zakup biletu na przejazd FlixBusem możliwy jest w kasach na dworcu MDA, na płycie górnej oraz dolnej. Oba punkty działają 7 dni w tygodniu. Poza tym, bilety można kupić online na stronie i w aplikacji FlixBus.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Żak Express rozpoczyna współpracę z FlixBusem

Komunikacja

Żak Express rozpoczyna współpracę z FlixBusem

jd/inf. pras. 10 stycznia 2019

Michał Leman: Ustawa PTZ powinna pozwalać na elastyczność

Prawo & Finanse

Michał Leman: Ustawa PTZ powinna pozwalać na elastyczność

Jakub Dybalski 01 grudnia 2018

Flixbus wyliczył, że jest wart dla polskiej gospodarki ponad 40 mln zł

Prawo & Finanse

Flixbus wyliczył, że jest wart dla polskiej gospodarki ponad 40 mln zł

Jakub Dybalski 28 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5