Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Drugie podejście do tramwaju Cichy Kącik – Azory

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-09-18 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Drugie podejście do tramwaju Cichy Kącik – Azory
fot. Mach240390, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Kraków rozpisał nowy przetarg na wykonanie wielowariantowej koncepcji budowy nowej trasy tramwajowej łączącej Cichy Kącik i Azory, z tunelem pod torami kolejowymi. Na realizację opracowania przeznaczono 21 miesięcy.

Przedmiotem ponowionego zamówieni a jest opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji budowy linii tramwajowej Cichy Kącik-Azory wraz z niezbędną infrastrukturą oraz uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Wykonawca ma zaprezentować min. trzy warianty linii.

Punktem wyjściowym jest budowa dwutorowej linii o wydzielonym torowisku od ul. Opolskiej do istniejącej pętli Cichy Kącik. Jej długość to ok. 3000 m. Rozważona ma być też koncepcja budowy linii z pętli Cichy Kącik do Królowej Jadwigi. Więcej o zamówieniu pisaliśmy przy pierwszym przetargu.

Termin składania ofert mija 22 października. O wyborze zdecydują cena (60%), wydłużenie podstawowego okresu gwarancji jakości i rękojmi na dokumentację wchodzącą w skład przedmiotu umowy (40%). Na realizację przeznaczono 21 miesięcy.

Poprzednie postępowanie zostało na początku lipca unieważnione. Wystartowało aż 10 firm z ofertami na kwoty od 1,098 mln zł do 2,071 mln zł brutto. To znacznie więcej niż zakładał budżet Zarządu Inwestycji Miejskich, określony na 500 tys. zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5