Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Cztery oferty na rozbudowę zajezdni Podgórze

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-06-11 10:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Cztery oferty na rozbudowę zajezdni Podgórze
fot. Astrorek, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
MPK Kraków otworzył oferty w przetargu na przebudowę i rozbudowę zajezdni tramwajowej Podgórze wraz z rozbudową układu torowego. Zajezdnia miałaby powiększyć się o halę przy Rzemieślniczej 19. Przewoźnik czyni starania o zakup kolejnych działek. O zamówienie ubiegają się cztery firmy.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej obejmującej koncepcję funkcjonalno-użytkową, zawierającą ocenę wykonalności technicznej, organizacyjnej, prawnej i finansowo-ekonomicznej inwestycji oraz dokumentację przetargową dla przebudowy zajezdni Podgórze. Zakres prac obejmuje przebudowę układu torowego w rejonie ulic Brożka i Rzemieślniczej, adaptację hali dla potrzeb obsługi tramwajów, budowę niezbędnej infrastruktury technicznej w tym podstacji trakcyjnej. Wykonawca musi przedstawić dwie koncepcje rozbudowy obiektu. Więcej o zamówieniu piszemy tutaj.

W tym tygodniu, 9 czerwca, minął termin składania ofert. Wystartowały cztery firmy. CE Project Group z Krakowa wyceniło prace na 2,248 mln zł brutto, w tym 2,023 mln zł na zadanie podstawowe. Marcin Furtak Pracownia z Krakowa proponuje 2,697 mln zł brutto, w tym 2,360 mln zł na zadanie podstawowe. Cone AMG z Warszawy – 3,383 mln zł brutto, w tym 2,804 mln zł na zadanie podstawowe, a LPW z Katowice – 4,953 mln zł brutto, w tym 4,249 mln zł na zadanie podstawowe. Budżet na ten cel wynosi 3,690 mln zł brutto, w tym 3,137 mln zł na zadanie podstawowe.

O wyborze zdecyduje cena. Koncepcja funkcjonalno-użytkowa ma powstać w ciągu sześciu miesięcy od podpisania umowy. Dokumentacja przetargowa ma zostać opracowana w ciągu 24 miesięcy od zatwierdzenia koncepcji. Zamówienie obejmuje też nadzór autorski – jednak nie dłużej niż 7 lat od daty podpisania protokołu odbioru dokumentacji przetargowej.

Prawem opcji objęty jest obszar trzech działek (123/33, 123/29, 123/31) za halą Rzemieślnicza 19 w kierunku zachodnim, które zamawiający zamierza nabyć. MPK ma prawo skorzystać z prawa opcji w terminie 12 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru dokumentacji przetargowej dla zamówienia podstawowego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5