Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Kraków: Budowa linii tramwajowej do Górki Narodowej od wiosny 2020 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-11-06 10:23
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Kraków

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Budowa linii tramwajowej do Górki Narodowej od wiosny 2020 r.
fot. Pesa
Jednym z punktów sesji Rady Miasta Krakowa w środę, 6 listopada jest projekt uchwały zmieniającej tegoroczne środki na kilku zadaniach inwestycyjnych. Wśród takich przedsięwzięć jest budowa linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. Środki zostaną oddane do budżetu miasta, ale to nie oznacza, że inwestycja nie zostanie zrealizowana.

– Z uwagi na to, że nie posiadamy jeszcze decyzji ZRID, a co za tym idzie nie ma możliwości rozpoczęcia prac budowlanych i realizacji w tym roku zaplanowanego wcześniej zakresu rzeczowego i finansowego zadania, zaproponowaliśmy oddanie do budżetu miasta kwoty 19,8 mln zł – informuje Łukasz Szewczyk, p.o. dyrektora ZIM w Krakowie. – To normalne działanie w sytuacji, gdy nie ma możliwości wykorzystania pieniędzy zapisanych na dany rok. Budżet jest roczny, więc blokowanie środków, które nie mogą zostać wykorzystane w danym roku byłoby nieracjonalne – wyjaśnia Łukasz Szewczyk. I dodaje, że projekt zmian, który będzie poddany pod głosowanie radnych, nie oznacza zagrożenia dla tego zadania.

– Na kolejne lata planowane są środki na budowę linii do Górki Narodowej w wymiarze zgodnym z umową z wykonawcą. Zakładamy, że na początku przyszłego roku wydana zostanie decyzja ZRID. Wykonawca powinien rozpocząć prace po uzyskaniu rygoru natychmiastowej wykonalności, szacujemy, że nastąpi to wiosną 2020 roku – zaznacza dyrektor ZIM w Krakowie.

Zadanie realizowane jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor oraz Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych Tor-Krak. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków wybrał projektanta torów między pl. Centralnym a Kopcem Wandy

Przestrzeń

Kraków wybrał projektanta torów między pl. Centralnym a Kopcem Wandy

Witold Urbanowicz 25 października 2019

Kraków. Historia jak z bajki. Kamil Stoch przejechał się tramwajem

Komunikacja

Kraków. Historia jak z bajki. Kamil Stoch przejechał się tramwajem

Jakub Dybalski 14 października 2019

Kraków: Rozpoczyna się projektowanie linii tramwajowej na Azory

Przestrzeń

Kraków: Rozpoczyna się projektowanie linii tramwajowej na Azory

Redakcja 02 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5