Partnerzy serwisu:
Mobilność

Kraków. 3 firmy chętne do budowy linii tramwajowej do Mistrzejowic

Dalej Wstecz
Autor:

Magdalena Romanowska

Data publikacji:
2020-08-14 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny/ZDK Kraków

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków. 3 firmy chętne do budowy linii tramwajowej do Mistrzejowic
fot. ZDMK
Zarząd Dróg Miasta Krakowa poinformował o otwarciu ofert w dotyczących ostatniego etapu postępowania związanego z budową nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic (KST etap IV). Inwestycja realizowana jest w modelu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Kilka tygodni temu Europejski Bank Inwestycyjny potwierdził gotowość udzielania kredytu firmie realizującej to zadanie. Kwoty, które zostały zaproponowane przez firmy obejmują zaprojektowanie linii, pozyskanie niezbędnych pozwoleń, realizację inwestycji oraz jej utrzymanie przez okres 20 lat. Po tym okresie cała infrastruktura tramwajowa w dobrym stanie technicznym przejdzie na własność gminy.

Oferty wpłynęły od firm: Mota-Engil Central Europe – na kwotę 1,867 mld zł brutto, Vardun – na kwotę 2,877 mld zł brutto oraz konsorcjum firm PPP Solutions Polska i Gulermak AGir Sanayi Insaat ve Taahh na kwotę 1,125 mld zł brutto. Oferty firm zostaną teraz przez nas sprawdzone pod względem formalnym i merytorycznym, zgodnie z harmonogramem mamy na to 70 dni. Brane pod uwagę będą zaprezentowane rozwiązania techniczne, ale szczególnie ważny będzie zaproponowany model finansowy.

Zgodnie z harmonogramem końca roku możliwe ma być podpisanie umowy z wybraną firmą. Przedsiębiorstwo w pierwszej kolejności odpowiedzialne będzie za opracowanie projektu oraz pozyskanie niezbędnych decyzji umożliwiających realizację prac budowlanych (II kwartał 2022 r.), zabezpieczenie finansowania, następnie rozpocznie budowę nowego odcinka linii tramwajowej, która zgodnie z założeniami będzie trwała do 2024 r. (I kwartał). Po zakończeniu prac rozpocznie się okres eksploatacji (utrzymanie przez okres 20 lat – do 2044 r.).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bazylea: BLT ogłosiła przetarg na dostawę 25 pojazdów LRV

Komunikacja

Bazylea: BLT ogłosiła przetarg na dostawę 25 pojazdów LRV

Rafał Dybiński 25 maja 2020

Pilzno uzupełni tabor o pięć tramwajów EVO2

Komunikacja

Pilzno uzupełni tabor o pięć tramwajów EVO2

Rafał Dybiński 25 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5