Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Koszyce przebudują zajezdnię tramwajową. W oczekiwaniu na Pesę

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-08-05 17:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koszyce przebudują zajezdnię tramwajową. W oczekiwaniu na Pesę
fot. UM Koszyce
Koszyce przebudują zajezdnię tramwajową. W oczekiwaniu na Pesę
Koszyce przebudują zajezdnię tramwajową. W oczekiwaniu na Pesę
Koszyce przebudują zajezdnię tramwajową. W oczekiwaniu na Pesę
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK), operator komunikacji w Koszycach, przymierza się do przebudowy zajezdni tramwajowej przy Bardejovskiej. Tu trafią nowe tramwaje, które najpewniej dostarczy Pesa (od rozstrzygnięcia przetargu odwołała się Skoda).

Wartość kwalifikowana projektu to 23,47 mln euro Aż 95% kosztów pokryją fundusze unijne. Resztę – ok. 1,173 mln zł – wyłoży miasto za pośrednictwem DPMK. Jaroslav Polaček, burmistrz Koszyc, podpisał właśnie decyzję o udzielenie bezzwrotnego wkładu własnego.

Zajezdnia zostanie przebudowa po prawie 60 latach eksploatacji. W pierwszym etapie przewidziano remont torowiska, sieci trakcyjnej, kabli zasilających, oświetlenia, instalację systemów sterowania zwrotnicami i ich ogrzewania, a także hal, w których odbywa się mycie, sprzątanie i codzienne utrzymanie tramwajów. DPMK jest w przededniu zawarcia umowy. Roboty potrwają 22 miesiące.

Koszyce starają się też o środki na II etap, obejmujący przebudowę części zajezdni, w której wykonywane są przeglądy tramwajów. – Planowana przebudowa zajezdni tramwajowej z lat 60., nowe technologie cyfrowe do sterowania ruchem tramwajów, 15 nowych autobusów, które do końca roku dołączą do floty DPMK czy zakup nowych tramwajów z klimatyzacją, które zostaną dostarczone w latach 2022-2023, to przykłady szeregu działań, które podjęliśmy na rzecz poprawy komunikacji. W tym miesiącu zatwierdziliśmy korektę budżetu, co oznacza więcej pieniędzy na lepszy transport w Koszycach. DPMK dysponuje obecnie historycznie wysoką kwotą prawie 28 mln euro, z czego 2,8 mln euro stanowi rekompensatę za straty z lat ubiegłych. Wiem, że przed nami jeszcze długa droga, abyśmy czuli się jak w XXI wieku w transporcie publicznym, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, aby mieć nowoczesny i ekologiczny transport publiczny w Koszycach – mówi Jaroslav Polaček, burmistrz Koszyc.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pesa dostarczy tramwaje do słowackich Koszyc

Mobilność

Pesa dostarczy tramwaje do słowackich Koszyc

inf. pras 08 lipca 2021

Koszyce kupią do 30 tramwajów dwukierunkowych

Komunikacja

Koszyce kupią do 30 tramwajów dwukierunkowych

Witold Urbanowicz 13 marca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5