Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Koszyce: Kontrakt na tramwaje nie taki pewny. Škoda robi wszystko, by wykluczyć Pesę

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-03-14 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koszyce: Kontrakt na tramwaje nie taki pewny. Škoda robi wszystko, by wykluczyć Pesę
mat. Skoda
Nie zakończył się jeszcze przetarg na dostawy 30 nowych tramwajów dla Koszyc. Po odwołaniach Škody postępowaniem po raz trzeci zajmował się słowacki Urząd Zamówień Publicznych (ÚVO), który niedawno nakazał ponowną ocenę ofert, co doprowadziło do zwrotu akcji. W wyniku tych decyzji Pesa została wykluczona, a komisja przetargowa wybrała ofertę Škody.

Škoda intensywnie walczy z potencjalną konkurencją na rynku czeskim i słowackim. Nie inaczej jest w Koszycach. Jak pisaliśmy w lipcu zeszłego roku, słowackie miasto wybrało ofertę Pesy w przetargu na dostawy 30 tramwajów, Polska firma zaoferowała Koszycom dwukierunkowy tramwaj będący rozwinięciem pojazdów z rodziny Twist. Tramwaj o długości 32 metrów miał być w 100% niskopodłogowy, oparty na czterech wózkach skrętnych i wyposażony w dwa pantografy.

Już trzykrotnie od wyników odwoływała się droższa Škoda. Jak informuje portal zdopravy, słowacki Urząd Zamówień Publicznych nakazał usunięcie nieprawidłowości, anulowanie rozstrzygnięcia i ponowną ocenę ofert.


Komisja przetargowa trzykrotnie – w lipcu, październiku i grudniu – rozstrzygała już przetarg na korzyść Pesy. Na kolejnym posiedzeniu, datowanym na 3 marca, komisja przetargowa postanowiła wykluczyć ofertę Pesy. Decyzję opublikowano 11 marca. Tym samym zwycięzcą postępowania została Škoda. Od tego jednak przysługuje Pesie odwołanie.

Oferta Pesy została też wcześniej odrzucona w Bratysławie. Natomiast Pilzno – miasto Škody – unieważniło przetarg na dostawy 42-metrowych tramwajów po tym, jak okazało się, że jedyną ofertę złożyła Pesa (czeskie prawo zamówień publicznych daje w takiej sytuacji możliwość anulowania przetargu, ale w innych zamówieniach Pilzno z tego przepisu nie korzystało).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5