Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Koszalin z dofinansowaniem na węzeł przesiadkowy i autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2019-08-29 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koszalin z dofinansowaniem na węzeł przesiadkowy i autobusy
fot. Michał Szymajda
Ponad 9 mln zł otrzyma Miejski Zakład Komunikacyjny w Koszalinie od władz samorządu województwa. Środki pochodzące z RPO WZ 2014-2020 przeznaczone zostaną na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego przy ul. Wąwozowej oraz zakup kolejnych nowych autobusów.

Obie inwestycje to w sumie 16 mln zł. Urząd Marszałkowski z puli eurofunduszy przeznaczy na nie ponad 9 mln zł.

Projekt dla Wąwozowej zakłada powstanie centrum przesiadkowego, infrastruktury systemu Bike&Ride z 36 stanowiskami postojowymi dla rowerów oraz obiektu „parkuj i jedź” ułatwiającego dojazd do centrum miasta. Inwestycja uwzględnia również budowę nowych dróg dla cyklistów przy ul. Wąwozowej oraz modernizację istniejących tras przy ul. Władysława IV. Ponadto w tym miejscu Koszalina przewidziano przebudowę obecnego skrzyżowania, co usprawnić ma ruch przy nowym węźle komunikacyjnym, w tym przy zlokalizowanej tam stacji paliw.

Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 6,7 mln zł. Urząd Marszałkowski - w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 - dołoży do utworzenia nowoczesnej infrastruktury komunikacyjnej prawie 4 mln. Prace przy inwestycji trwają i mają się zakończyć do grudnia 2019 roku.

Z kolei tabor komunikacyjny w Koszalinie wzbogaci się o kolejnych 5 pojazdów. Nowe autobusy, które pojawić się mają jeszcze w tym roku, wyposażone zostaną w napęd hybrydowy zarówno spalinowy spełniający normy Euro VI, jak i elektryczny. Posiadać będą klimatyzację, niską podłogę oraz wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Koszt transportowej inwestycji wyniesie 9,4 mln zł. Urząd Marszałkowski, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, przeznaczy na zakup prawie 5,5 mln zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MZK Koszalin kupuje statek

Komunikacja

MZK Koszalin kupuje statek

Jakub Dybalski 10 lipca 2019

Koszalin z przetargiem na dwa autobusy turystyczne

Komunikacja

Koszalin z przetargiem na dwa autobusy turystyczne

Witold Urbanowicz 22 maja 2019

Koszalin: W następnych latach zakupy autobusów gazowych

Komunikacja

Koszalin: W następnych latach zakupy autobusów gazowych

Przemysław Farsewicz 28 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5