Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Koszalin akceptuje ofertę Volvo na hybrydy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-03-04 18:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koszalin akceptuje ofertę Volvo na hybrydy
fot. Volvo Bus
MZK w Koszalinie rozstrzygnął przetarg na dostawę pięciu autobusów hybrydowych o długości 12 metrów. Zamawiający zaakceptował jedyną ofertę, złożoną przez Volvo Bus.

Przedmiotem postępowania jest dostawa pięciu 12-metrowych autobusów z napędem hybrydowym. Wymagane są trzy pary drzwi w układzie 2-2-2. Autobus powinien posiadać 29 miejsc siedzących (łącznie z kierowcą) oraz co najmniej 55 miejsc stojących. Przewidziano całopojazdową klimatyzację. Wyposażenie obejmuje też wyświetlacze, kasowniki, radioodtwarzacz, monitoring.

Pojazdy mają być wyposażone w sinik spalinowy o mocy min. 170 kW oraz równoległy lub szeregowy system hybrydowy o minimalnej mocy ciągłej 70 kW i nie mniejszej niż 130 kW. Energia elektryczna musi pochodzić z rekuperacji (odzysk energii podczas hamowania) i być magazynowana w akumulatorach lub superkondensatorach umieszczonych na dachu lub w schowku na nadwoziu. Powinny one umożliwiać jazdę autobusu wyłącznie z silnikiem elektrycznym na dystansie co najmniej kilkuset metrów.

Pod koniec stycznia minął termin składania ofert. Wystartowała jedynie firma Volvo Bus, która zaoferowała 9,403 mln zł brutto, a także 24-miesięczną gwarancję na cały pojazd (włączając w to powłokę lakierniczą) oraz 96 miesięcy gwarancji na trwałość konstrukcji nadwozia i poszycia. Kwota nieznacznie tylko przekracza budżet określony na kwotę 9,348 mln zł brutto. Dzisiaj (4 marca) zamawiający zaakceptował ofertę. Na realizację zamówienia przeznaczono 180 dni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Koszalin kupuje dwa autobusy podmiejskie

Komunikacja

Koszalin kupuje dwa autobusy podmiejskie

Witold Urbanowicz 25 lutego 2019

Koszalin z hybrydami od Volvo?

Przestrzeń

Koszalin z hybrydami od Volvo?

Witold Urbanowicz 28 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5