Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Kostrzyn kupuje cztery autobusy na gaz ziemny

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-08-30 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kostrzyn kupuje cztery autobusy na gaz ziemny
fot. Jakulab, lic. CC 3.0Kostrzyn
Gmina Kostrzyn rozpisała przetarg na cztery fabrycznie nowe, niskopodłogowe autobusy miejsce zasilane gazem ziemnym. Na pojazdy chce wydać niecałe 3 mln zł.

Miasto rozpisało przetarg na cztery nowe autobusy w ramach większego projektu związanego ze stworzeniem zintegrowanego węzła przesiadkowego i dofinansowanego z Unii Europejskiej.

Pojazdy które mają wozić pasażerów to 12-metrowe, fabrycznie nowe autobusy, które muszą zmieścić 85 podróżnych z czego 28 na miejscach siedzących a 10 foteli powinno być dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Co ciekawe zamawiający wymaga tylko dwojga drzwi (w układzie 2–2–0). Silnik CNG powinien rzecz jasna spełniać normę emisji spalin Euro 6.

Kostrzyn chce na pojazdy wydać 2 827 200 mln zł netto. Na oferty czeka do 29 września. O wyborze tej zwycięskiej w 60 proc. zdecyduje cena. Z pozostałymi kryteriami jest pewien kłopot, bo w dokumentach przetargowych, wagę kryteriów techniczno–eksploatacyjnych określono na 35 proc, średni koszt przeglądów technicznych na 10 proc., a warunki gwarancji na 5 proc. To oczywista pomyłka z przeszacowaniem wagi prawdopodobnie kryteriów technicznych, ale jeszcze jej nie poprawiono. W każdym razie liczyć się będzie m.in. konstrukcja szkieletu nadwozia, rodzaj poszycia zewnętrznego, dodatkowa ilość miejsc dostępnych z niskiej podłogi, czy niższy poziom progu przy wejściach.

Kryterium doświadczenia wydaje się dość łatwe do spełnienia. Oferenci muszą wykazać, że w ciągu ostatnich trzech lat należycie wykonali dostawy co najmniej czterech autobusów niskopodłogowych lub niskowejściowych, z czego przynajmniej jeden musiał być napędzany CNG.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wiedeń uruchamia przedłużenie linii metra U1

Przestrzeń

Wiedeń uruchamia przedłużenie linii metra U1

Redakcja 31 sierpnia 2017

Autobusy na gaz nadal alternatywą dla elektryków

Komunikacja

Autobusy na gaz nadal alternatywą dla elektryków

jd/inf. pras. 30 marca 2017

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5