Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kórnik kupuje dwa autobusy z miejscami dla psów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-04-19 15:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kórnik kupuje dwa autobusy z miejscami dla psów
fot. Andrzej5006, lic. CC0
Miasto pod Poznaniem rozpisało przetarg na dwa standardowej długości autobusy miejskie, które określa jako przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych. Poza standardowym wyposażeniem oznacza to m.in. głosową informację dotyczącą trasy i miejsce dla psów przewodników.

Przedmiotem zamówienia są dwa autobusy o długości ok. 12 metrów napędzane silnikiem diesla spełniającym normę emisji spalin Euro 6. Podłoga powinna się znajdować na wysokości 320 mm z dopuszczeniem do 460 mm nad drugą osią, ale bez stopni poprzecznych. Autobus ma być wyposażony w troje dwuskrzydłowych drzwi i mieścić minimum 85 pasażerów, z czego 28 na miejscach siedzących.

W kwestii ułatwień dla pasażerów zawarto takie wymogi jak wyposażenie autobusu w stanowisko do mocowania wózków inwalidzkich wraz z podświetlanym przyciskiem z sygnałem dźwiękowym „Stop”, pasem bezpieczeństwa i rozkładaną poręczą, rampę do wózka inwalidzkiego w świetle drzwi środkowych, co najmniej sześć przycisków „Stop” z nadrukiem Braille’a dla osób niedowidzących na poręczach pionowych autobusu, oznaczone miejsce dla psa przewodnika osoby niedowidzącej pod siedzeniem dla tej osoby, system automatycznej informacji głosowej o trasie pojazdu z automatyczną regulacją poziomu głośności z synchroniczną emisją informacji wizualnych na wewnętrznej tablicy informacyjnej.

Oferenci muszą wykazać się doświadczeniem w postaci dostarczenia w ciągu ostatnich trzech lat autobusów takich, jak będące przedmiotem zamówienia, o wartości minimum 1 mln zł. Musi też mieć środki finansowe w wysokości 1 mln zł i ubezpieczenie na taką właśnie sumę.

Na oferty czekają w Kórniku do 24 maja. Decydująca w ich ocenie będzie cena (56 proc.). Pozostałe punkty będzie można otrzymać za kryteria techniczno–eksploatacyjne (16 proc.), za warunki gwarancji (14 proc.), za kwestie ekologiczne (7 proc., chodzi tu o zużycie energii, paliwa i emisję CO2), za komfort jazdy (5 proc., w tym wypadku punktowana będzie m.in. powierzchnia niskiej podłogi i ilość miejsc dostępnych z jej poziomu, powyżej wymaganych sześciu) oraz za bezpieczeństwo (2 proc, chodzi o system detekcji i gaszenia pożarów w komorze silnika).

Zwycięzca przetargu będzie miał czas do końca roku na dostawę pojazdów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Solaris dostarczy do Ostródy nowe autobusy spalinowe i elektryczne?

Komunikacja

Solaris dostarczy do Ostródy nowe autobusy spalinowe i elektryczne?

Witold Urbanowicz 18 kwietnia 2018

Kołobrzeg z ofertą MAN-a i Scani na autobusy

Komunikacja

Kołobrzeg z ofertą MAN-a i Scani na autobusy

Witold Urbanowicz 17 kwietnia 2018

Tarnowo Podgórne wybiera Solarisa

Komunikacja

Tarnowo Podgórne wybiera Solarisa

Witold Urbanowicz 17 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5