Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kórnik chce wydzierżawić trzy niskopodłogowe autobusy miejskie

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-06-28 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kórnik chce wydzierżawić trzy niskopodłogowe autobusy miejskie
Fot. MOs810, lic. CC BY-SA 4.0Kórnik
KOMBUS, czyli przewoźnik z podpoznańskiego Kórnika, który obsługuje 17 linii i korzysta z blisko 40 autobusów, chce wydzierżawić na 10 lat trzy autobusy – jeden standardowy oraz dwa piętnastometrowe.

W Kórniku czekają na oferty do 8 sierpnia. Przedmiotem zamówienia są trzy fabrycznie nowe pojazdy. Standardowy autobus ma pomieścić minimum 85 pasażerów, w tym co najmniej 28 na miejscach siedzących. Dwa autobusy o długości 14,5 – 15 m mają z kolei pomieścić minimum 120 pasażerów z czego minimum 37 na miejscach siedzących. Wszystkie pojazdy powinny mieć troje drzwi w układzie 2–2–2 oraz być wyposażone w silnik diesela spełniający normę emisji spalin Euro 6.

Oferenci muszą wykazać się doświadczeniem w dzierżawieniu autobusów. W ciągu ostatnich trzech lat powinni w ten sposób dostarczyć minimum jeden zwykły i dwa 14,5–15–metrowe autobusy miejskie w ramach umowy dzierżawy zaplanowanej na minimum 5 lat.

Wśród kryteriów oceny ofert najważniejszym jest cena (79 proc.), czyli całkowity koszt dzierżawy wszystkich pojazdów. Bardzo rozbudowane są kryteria techniczne, z aktóre można uzyskać w sumie 8 proc. punktów. W ich ramach pojedyncze punkty, a nawet ich ułamki, będą przyznawane m.in. za unifikację silnika, zaoferowanie marki autobusów będących już w eksploatacji KOMBUSu (głównie mercedesy, ale jest też kilka solarisów), największą powierzchnię niskiej podłogi, minimum 10-12 foteli dostępnych z poziomu niskiej podłogi, odpowiednią konstrukcję szyby przedniej, zderzaka oraz kolumny kierowniczej i kokpitu, a także za najniższe zużycie paliwa według testu SORT 2.

Pozostałe punkty będzie można dostać za skrócenie terminu realizacji dostawy do 120 dni zamiast 135 od dnia podpisania umowy (5 proc.), za przedłużenie okresu gwarancji i rabat przy dostawie części zamiennych (4 proc.), za gotowość techniczną pojazdów (3 proc.) oraz za wysokość stawki za każdy ponadnormatywny wozokilometr (1 proc.).

Dodatkowo dostawca musi przeprowadzić w ciągu 6 tygodni od dostarczenia pierwszego pojazdu szkolenie dla sześciu pracowników KOMBUSu w zakresie obsługi technicznej i napraw autobusów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz. Czy EvoBus wygra przetarg na 11 autobusów?

Komunikacja

Bydgoszcz. Czy EvoBus wygra przetarg na 11 autobusów?

Jakub Dybalski 24 czerwca 2016

CAF dostarczy pociągi dla metra w Neapolu

Prawo & Finanse

CAF dostarczy pociągi dla metra w Neapolu

Jakub Dybalski 23 czerwca 2016

UMWŁ planuje Łódzko-Warszawską Kolej Aglomeracyjną

Komunikacja

UMWŁ planuje Łódzko-Warszawską Kolej Aglomeracyjną

Kasper Fiszer 11 czerwca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5