Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kontrowersyjna warszawska tetka. Kaznowska: Będzie się nieustająco podobać

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-02-04 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kontrowersyjna warszawska tetka. Kaznowska: Będzie się nieustająco podobać
Fot. ZTM Warszawa
Wdrażaniu nowego logo stołecznej komunikacji towarzyszy sporo kontrowersji. Od efektów odcinają się autorzy znaku. – Warszawa ma bardzo piękne, nowe logo Warszawskiego Transportu Publicznego, które nazywamy „tetką”. Ono się bardzo podoba, co mnie cieszy. Będziemy konsekwentnie warszawiaków przyzwyczajać do logo – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, która podkreśla, że autorzy uczestniczyli w konkursie na logo, a nie na jego wdrożenie i wprowadzenie pełnej identyfikacji wizualnej.

Od nowego roku Warszawa wdraża nowe logo komunikacji publicznej, funkcjonującej teraz pod marką Warszawskiego Transportu Publicznego. To „tetka”, którą opracował zespół grafików TypeThree, który zwyciężył konkurs organizowany przez Zarząd Transportu Miejskiego.

Kwestia wdrażania logo budzi sporo emocji i dyskusji – zwłaszcza dotyczących skojarzeń z innymi znakami czy kwestii zastosowania niepełnych, uciętych okręgów. Od efektów wprowadzania logo odcięli się autorzy znaku, którzy podkreślają, że projekty oznaczeń pojazdów nie były z nimi konsultowane. Jak przekonują, została zmarnowana szansa na powstanie nowego systemu identyfikacji, którego nowe logo powinno być częścią składową, a nie jedynym elementem.

Przedstawiciele miasta – pomimo słów krytyki autorów – nie widzą żadnego problemu. – Przypomnę, że autorzy zwycięskiej pracy wygrali konkurs na logo transportu publicznego. Kontrowersje nie są związane z tym, że mamy takie, a nie inne logo. Autorzy projektu mają pretensje, że nie uczestniczyli w dalszej procedurze wdrażania logo. Nie mogli uczestniczyć, ponieważ nie takie było zamówienie. ZTM zamówił logo, a pracownia odebrała wynagrodzenie za logo i tutaj zakończyliśmy współpracę. Dalsza współpraca z pracownią nie była możliwa – a na pewno nie na poziomie oczekiwanym przez pracownię – komentuje Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

ZTM rozpoczął właśnie kolejny etap wdrażania i logo zaczęło pojawiać się na przystankach. – Jestem przekonana, że z pomocą Biura marketingu miasta i grafików ZTM, korzystając z katalogów znaku i księgi, która została opracowana, logo będzie wdrażane w sposób umiejętny i nieustająco będzie się podobać – mówi Kaznowska.

– Warszawa ma bardzo piękne, nowe logo Warszawskiego Transportu Publicznego. Ono się bardzo podoba, co mnie cieszy. Będziemy konsekwentnie warszawiaków przyzwyczajać do logo – deklaruje wiceprezydent Warszawy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
ZTM Warszawa otwiera oferty: Michalczewski wróci do Warszawy?

Komunikacja

ZTM Warszawa otwiera oferty: Michalczewski wróci do Warszawy?

Witold Urbanowicz 02 lutego 2018

Warszawa: Spadła liczba gapowiczów

Prawo & Finanse

Warszawa: Spadła liczba gapowiczów

Witold Urbanowicz 03 lutego 2018

Warszawa: Obniżki cen biletów nie spowodowały zmniejszenia wpływów

Prawo & Finanse

Warszawa: Obniżki cen biletów nie spowodowały zmniejszenia wpływów

Witold Urbanowicz 01 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5