Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kontrola CBA w Metrze Warszawskim

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-08-07 11:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kontrola CBA w Metrze Warszawskim
fot. WU
Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w Metrze Warszawskim w zakresie wypełniania procedur związanych z zamówieniami publicznymi. – Obecna kontrola CBA jest w toku i dotyczy postępowań związanych z usługą ubezpieczenia – informuje Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego. Jak dodaje, spółka w ciągu każdego roku przechodzi kilkanaście takich zewnętrznych kontroli.

Jak poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne, 17 maja Departament Postępowań Kontrolnych wszczął kontrolę w Metrze Warszawskim w zakresie procedur podejmowania i realizacji decyzji związanych z udzielaniem wybranych zamówień publicznych. Kontrola obejmuje okres od 2014 r. do 2018 r.

Dokumentacja realizowanych zamówień publicznych zostanie sprawdzona pod kątem zgodności z przepisami zamówień publicznych, a także innymi wewnętrznymi przepisami normującymi realizację zamówień publicznych w spółce. „Kontrola ma na celu uzyskanie informacji, czy w wyniku udzielenia zamówień publicznych wystąpiła szkoda oraz czy w związku z realizacją zamówienia doszło do naruszenia prawa, a w szczególności do popełnienia przestępstwa” – informuje CBA.

– Obecna kontrola CBA jest w toku i dotyczy postępowań związanych z usługą ubezpieczenia. Na bieżąco współpracujemy z kontrolującymi – deklaruje Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.

Spółka deklaruje, że jest gotowa na kontrole, które – biorąc pod uwagę skalę działalności – nie są niczym nadzwyczajnym. – Metro Warszawskie jest przedsiębiorstwem ogłaszającym jedne z największych przetargów inwestycyjnych oraz dotyczących zakupu taboru. Środki na ich finansowanie pochodzą z pieniędzy publicznych i znaczna ich część jest dofinansowywana ze środków unijnych. W związku z powyższym podlegamy stałej kontroli różnych służb i instytucji – mówi Bartoń.

W ciągu roku spółka przechodzi szereg zewnętrznych kontroli. W 2015 r. było ich 21, rok później – 26, w 2017 r. – 14, a w tym roku już 15. Kontrolę prowadziły m.in.: NIK, UTK, Urząd Górniczy, Sanepid, Europejski Trybunał Obrachunkowy, CUPT.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro Warszawskie pozytywnie ocenia 97 proc. pasażerów

Komunikacja

Metro Warszawskie pozytywnie ocenia 97 proc. pasażerów

jd/inf. pras. 03 sierpnia 2018

Metro na Targówek: Wraca Ossowskiego – pierwsza ulica nad budową

Przestrzeń

Metro na Targówek: Wraca Ossowskiego – pierwsza ulica nad budową

Witold Urbanowicz 01 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5